Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Torbiel na jajnikufot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Torbiel na jajniku

pytanie zadane w dniu: 31.07.2012
problem zgłoszony przez: kobieta22

Czy torbiel na jajniku wpływa na przebieg miesiączki? Czy taką torbiel należy operacyjnie usunąć?


Treść pytania:

"W lipcu miesiączka spóźniła mi się 8 dni. Zaznaczę, że wcześniej miałam regularne cykle, trwające 28dni. Poszłam do lekarza, który stwierdził, że mam torbiel na jajniku i zapisał Luteinę na wywołanie okresu. Po której odstawieniu dostałam okres.
Czy mogę się spodziewać, że kolejna miesiączka też się spóźni, biorąc pod uwagę to, że mam torbiel? Czy torbiel trzeba usunąć?"

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam,
z Pani opisu wynika, że jest to raczej sprawa incydentalna. Okresowo u każdej kobiety może pojawić się tzw, czynnościowa torbiel jajnika i jest to najczęściej niepęknięty pęcherzyk dominujący (który powinien pęknąć w czasie owulacji). To się czasem zdarza i nie jest niczym niepokojącym. Inaczej rzecz się przedstawia, jeżeli takie zjawisko występuje co miesiąc, bo może zaburzać cykle miesiączkowe i powodować problemy z zajściem w ciążę.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

10 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu