Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
Warto wiedzieć
zwiń szukanie zaawansowane
Jak długo żyją plemniki?fot. Stock.xchng
problem do rozwiązania

Jak długo żyją plemniki?

pytanie zadane w dniu: 02.08.2012
problem zgłoszony przez: sally, 19 lat

Jak długo plemniki żyją poza organizmem?


Treść pytania:

"Witam, chciałam się dowiedzieć, ile czasu żyje plemnik poza organizmem? Doszło do stosunku z partnerem bez zabezpieczenia, nastapił wytrysk na zewnątrz mojego organizmu. Następnie partner wytarł sie, umył i za parę minut znów doszło do stosunku z wytryskiem poza moim organizmem. Czy jest szansa na to, że plemniki przedostały się do pochwy i nastąpi zapłodnienie?"

prof. Zygmunt Zdrojewicz Porady udziela prof. Zygmunt Zdrojewicz, seksuolog:

Internautko, odpowiedz jest taka - plemnik może żyć nawet do 7 dni i dlatego obliczanie tzw. dni płodnych powinno to uwzględniać!! Sytuacja, którą opisujesz (wytrysk nie do pochwy), praktycznie wyklucza ewentualną ciążę.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

37 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu