Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Problem z zajściem w ciążęfot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Problem z zajściem w ciążę

pytanie zadane w dniu: 02.08.2012
problem zgłoszony przez: mejg, 27 lat

Już prawie rok staram się o dziecko, jednak bezskutecznie. Cykle mam regularne, ale przed okresem pojawiają się plamienia i upławy. Martwię się o to, czy nie jestem bezpłodna.


Treść pytania:

"Witam!
Od 10 miesięcy staram się zajść w ciążę, niestety bez rezultatów... Cykle trwają 28-30 dni, przy pomiarze temperatury skok wskazujący na owulację wypada na 18. dzień cyklu. Dodatkowo parę dni przed okresem dostaję plamienia, a właściwie ciemno-brązowych upławów. Lekarz przepisał mi Luteinę - 1 tabletkę dziennie przez 10 dni. Plamienia się zmniejszyły, ale około 24. dnia po stosunku zaczęłam krwawić. Lekarz zwiększył dawkę Luteiny do 2 tabletek, ale w 23. dniu cyklu znów po stosunku zaczęłam krwawić. Dodatkowo od połowy cyklu bardzo bolą mnie piersi. Nie wiem już, co myśleć. Boję się, że mam problemy z płodnością i, że może nigdy nie uda mi się zajść w ciążę. Czy to krwawienie można jakoś wytłumaczyć i jest nadzieja na ciążę?"

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam.
O niepłodności mówimy po roku regularnego współżycia bez efektu w postaci ciąży, więc pozostało jeszcze troszkę czasu, choć przyznaję, że niewiele. Przede wszystkim warto byłoby wykonać u Pani badania hormonalne w I i II fazie cyklu. W II fazie cyklu określić głównie poziom progesteronu, bo jego niedobór może być właśnie przyczyną takich krwawień przedmiesiączkowych, o których Pani pisze. Kolejnym elementem diagnostyki jest wykonanie pełnego monitorowania owulacji, badanie USG, ażeby zorientować się, czy owulacja rzeczywiście występuje, kiedy oraz czy pęka pęcherzyk, z którego uwalnia się komórka jajowa. Trzeba także pamiętać, żeby leki takie jak Luteina były podawane po dokonanej owulacji. W przeciwnym razie mogą działać antykoncepcyjnie, a nie o to chodzi.
I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Partner powinien wykonać badanie nasienia. Pozdrawiam.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

4 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu