Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpartnerstwo i rodzina
zwiń szukanie zaawansowane
Związek i zdradafot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Związek i zdrada

pytanie zadane w dniu: 07.08.2012
problem zgłoszony przez: Agnieszka

Były chłopak zaręczył się z dziewczyną, z którą zdradził mnie, gdy byliśmy jeszcze razem. Zastanawiam się, jak w ogóle można ufać takiemu człowiekowi i budować z nim przyszłość.


Treść pytania:

"Proszę o pomoc w zrozumieniu pewnej rzeczy. Byłam z chłopakiem. Zdradzał mnie z inną, dowiedziałam się o tym, chciałam odejść. Błagał, klęczał, płakał, bym została. Wybaczyłam mu, dałam drugą szansę, tamtej kazał się odczepić, a wybrał mnie. Przez pewien czas było dobrze, aż do momentu, gdy on chciał na nowo utrzymywać "koleżeńskie" relacje z tamtą. Powiedziałam dość i odeszłam. Został sam. Ale nie na długo. Okazało się, że wrócił do tamtej. Teraz są razem, mają się pobrać.

Zastanawia mnie to, jak ona (znając prawdę, jakim jest człowiekiem, wiedząc, że potrafi zdradzić, wiedząc, że ją porzucił po zdradzie i wybrał mnie, a potem wrócił do niej) chce z nim być i - co więcej - budować przyszłość i rodzinę? Czy jest taka głupia i naiwna? Czy po prostu jest takim samym typem jak on, to znaczy zdrada nie jest jej obca? Nie mieści mi się to w głowie. Czy ktoś mi może to wytłumaczyć?"

Katarzyna Ostasz Porady udziela Katarzyna Ostasz, socjolog:

Witaj Agnieszko,
pewne rzeczy, które chcemy zrozumieć, mogą być dla nas często nie do pojęcia. Wiąże się to z naszym systemem wartości, przekonań, sposobem wychowania. Dla ciebie związek z mężczyzną, który zdradził bądź porzucił cię dla innej kobiety nie ma sensu, dla innej kobiety natomiast może to nie mieć w ogóle znaczenia. Tacy już jesteśmy – różnimy się od siebie drastycznie.

Agnieszko, zamiast tracić swoją energię na zadawanie tylu pytań i analizowanie sytuacji twojego byłego partnera, proponuję akceptację zaistniałej sytuacji. W końcu to nie twoje życie, to nie ty będziesz budowała z tym mężczyzną przyszłość i rodzinę. Skup się bardziej na swoim życiu, na "tu i teraz". Koncentruj się na tym, co kochasz, spędzaj dużo czasu ze swoimi bliskimi i na łonie natury. Takie codzienne czynności wpłyną pozytywnie na ciebie, twoje przemyślenia i tym samym zwiększy się poziom twojej pozytywnej energii. Pozdrawiam ciepło.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

19 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Twoje życie osobiste mogłoby wyglądać lepiej? Uważasz, że życie w związku lub w gronie rodziny jest trudne i pełne problemów? Spróbuj to zmienić, korzystając z wiedzy socjologów, psychologów i mediatorów rodzinnych.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu