Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Mąż rzadko uprawia ze mną seksfot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Mąż rzadko uprawia ze mną seks

pytanie zadane w dniu: 09.08.2012
problem zgłoszony przez: Daria

Mamy z mężem różne potrzeby seksualne, o co często toczą się kłótnie. Mąż wciąż jest zmęczony pracą i nie inicjuje zbliżeń, a mi brakuje współżycia. Co robić?


Treść pytania:

"Dzień dobry.
Jestem w związku małżeńskim 2 lata. Jestem szczęśliwa... Wiadomo, czasami są jakieś nieporozumienia jak to w małżeństwie bywa, ale największy spór jest o seks. Zazwyczaj ja mam ochotę, a mój mąż rzadko. Tłumaczy się, że jest zmęczony, a ja tak dużo jeszcze od niego chcę. Ma jedną pracę na różnych zmianach, a do drugiej chodzi sobie dorobić nocą i bez przerwy mówi mi, że musi odpocząć. Odbieram to tak, że mam dać sobie spokój i tak nic nie będzie. Czasami już nie wytrzymuję ze złości. Wiele razy było o to kłótnie, głównie z mojego powodu, bo się obrażałam. Staram się go zrozumieć, ale ja też mam potrzeby i to na pewno większe. Ja chciałabym częściej, a on najlepiej raz na jakiś czas.

Podczas naszych rozmów mówi mi, że jak mam ochotę, to mam zacząć nawet jak będzie zmęczony i dalej się samo potoczy. Jednakże ja nie chcę nic z przymusu, bo to ma być przyjemność obustronna. Wiele razy zdarzyło się tak, że ma do mnie pretensje, że ja nic nie zaczynam, tylko czekam aż on to zrobi. Ja nie wiem, kiedy mam to zrobić i czy mam to zrobić, skoro tyle razy mi odmówił. Boję się, że tak będzie za każdym razem, że znowu mi odmówi. Raz tylko mojemu mężowi odmówiłam, a o on mi? Nie wiem czy mnie nie rozumie? Jaki ma być w tej sprawie kompromis? W ogóle mam się nie odzywać? Co mam zrobić? Naprawdę tak dużo wymagam? Proszę, pomóżcie mi."

prof. Zygmunt Zdrojewicz Porady udziela prof. Zygmunt Zdrojewicz, seksuolog:

Internautko. To częste pytanie na portalu, czyli jak rozwiązać różne opcje potrzeb seksualnych? Każdy człowiek ma inny temperament i potrzeby (najlepiej, aby były tożsame!), ale to w życiu i w seksuologii to trudny temat. Oczywiście zapracowany mężczyzna ma mniejsze potrzeby, ale obrażanie się i egzekwowanie swoich małżeńskich praw na siłę mija się z celem. Doradzam spokój i przebadanie męża, czy, np.: nie ma niskich wartości hormonów i tym samym - obniżone libido. A może na coś choruje!! Pozdrawiam.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

3 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu