Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Jak przyspieszyć porost włosów?fot. 123rf.
problem do rozwiązania

Jak przyspieszyć porost włosów?

pytanie zadane w dniu: 26.08.2012
problem zgłoszony przez: annn

Moje włosy praktycznie nie rosną, mimo że nawilżam je różnego typu odżywkami i maseczkami. Co zrobić, żeby były dłuższe?


Treść pytania:

"Witam! Od 4 lat prostuję włosy codziennie. Używam jedwabiu do włosów, aby się aż tak nie paliły. Nie ścinam włosów dlatego, że mam dość krótkie. Nie chcą w ogóle rosnąć, mimo tego, że je nawilżam różnego typu odżywkami i maseczkami. Co mam robić, aby zaczęły rosnąć?"

Porady udziela Katarzyna Stasiak (Rosso), kosmetolog:

Witam. Przede wszystkim powinnaś przestać prostować włosy lub ograniczyć tę stylizację. To je strasznie osłabia, pomimo tego, że używasz jedwabiu i różnego typu odżywek i maseczek. Przy tak częstym prostowaniu maseczki i odżywki nie są w stanie skutecznie ich ochronić i zapobiec zniszczeniu. Tak naprawdę nie ma też cudownej metody na porost włosów. Jest to dla każdego sprawa indywidualna, zazwyczaj włosy u człowieka rosną od ok. 0,5 cm do 1,5 cm miesięcznie. Ty natomiast możesz u siebie nie widzieć ich wzrostu, ponieważ włosy od prostowania mogą się kruszyć.

Aby wzmocnić włosy, a zarazem poprawić ich kondycję, polecałabym ci robienie dwa razy w tygodniu maseczkę z firmy Biowax (wybierz tę dla zniszczonych włosów). Maseczkę tą często używają kobiety po chemioterapii, jest naprawdę bardzo dobra. Dostaniesz ją w aptece. Powinnaś także zakupić odpowiedni szampon i odżywkę, także dla włosów zniszczonych, najlepiej tej samej firmy. Napisałaś, że używasz jedwabiu - używaj go nadal. A jeśli będziesz już musiała wyprostować włosy, proponuję zakupienie preparatu ochronnego dla włosów przed wysokimi temperaturami. Zazwyczaj na rynku preparaty te chronią włosy do 200 stopni.

W salonach fryzjerskich coraz częściej można się spotkać z różnego rodzaju zabiegami odnawiającymi dla włosów. Fryzjer na pewno po dokładnej analizie twoich włosów pomoże dobrać ci któryś z nich. Koszt tego typu zabiegów zaczyna się zazwyczaj od 50 do 150 zł. I pamiętaj, najbardziej twoje włosy niszczą wysokie temperatury, czy to od suszarki, czy od prostownicy. Używaj ich jak najmniej. Myjąc włosy, wyciskaj je w ręcznik, nie pocieraj. Poprzez pocieranie otwierasz łuski włosa. Sądzę, że po 3 miesiącach, jeśli się dostosujesz do powyższych wskazówek, zauważysz pierwsze efekty. Życzę wytrwałości i cierpliwości. Pozdrawiam.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

27 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu