Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
Warto wiedzieć
zwiń szukanie zaawansowane
Tabletki antykoncepcyjne a ciążafot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża

pytanie zadane w dniu: 05.09.2012
problem zgłoszony przez: Magdalenka, 20 lat

Wydaje mi się, że mogłam zajść w ciążę, chociaż biorę tabletki antykoncepcyjne. Czy to możliwe?


Treść pytania:

"Witam, mam takie pytanie... Sytuacja jest trochę skomplikowana, więc postaram się jak najlepiej ją opisać. Prawie trzy tygodnie temu współżyłam ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia i miałam wtedy dni płodne. Słowo "współżyłam" jest tu trochę nadużyciem, ponieważ tak naprawdę niewiele się wtedy wydarzyło. Szybko sobie uświadomiliśmy, że to nie jest najmądrzejsze i przerwaliśmy, z tym że chłopak przez chwile był we mnie i wykonaliśmy kilka/kilkanaście ruchów. Wiem, że u mężczyzn wydziela się taka treść, która również może zapłodnić kobietę, a ja byłam wtedy dwa dni po owulacji. I co prawda nie doszło nawet do wytrysku, ale ta wydzielina na pewno się pojawiła. Martwiłam się strasznie, że będę w ciąży, ale po niecałych dwóch tygodniach od tego "współżycia" dostałam okres i pierwszego dnia cyklu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, biorę je już tydzień czasu. Okres trwał 5 dni (a zwykle trwał 3) potem miałam dzień przerwy i wczoraj wieczorem znów zaczęło się u mnie krwawienie. Nie jest ono duże, ale jest. Oprócz tego boli mnie w podbrzuszu i bolą mnie piersi. Czytałam w internecie, że to wszystkie objawy wskazują na ciążę. Zaznaczę jeszcze, że dwa dni temu, czyli po dwóch i pół tygodnia zrobiłam sobie test ciążowy, który wyszedł negatywnie.

Stąd moje pytanie, czy te objawy związane są z tabletkami, czy rzeczywiście jestem w ciąży. Od miesiączki nie współżyłam z chłopakiem ani razu. Ostatni raz był właśnie wtedy, ale jak już pisałam po dwóch tygodniach (prawie dwóch) dostałam okres. Z tym, że wyczytałam też w internecie, że niby okres można dostać nawet do miesiąca od zapłodnienia. Bardzo proszę o odpowiedź. Jestem młodą osobą i okropnie się boję, że będę w ciąży, a wtedy moje życie ległoby w gruzach!"

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam.
Prawdopodobieństwo, że jest pani w ciąży jest bardzo niewielkie. Objawy, o których pani pisze (bóle w podbrzuszu, bóle piersi, plamienia w cyklu) są raczej związane z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. W przypadku prawidłowo rozwijającej się ciąży drugi test, który Pani wykonywała, powinien już wyjść dodatnio. W razie wątpliwości proszę wykonać oznaczenie B-HCG z krwi - będzie to wynik pewny. Pozdrawiam.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

9 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?