Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i kondycja
zwiń szukanie zaawansowane
Dlaczego krwawią mi dziąsła?
problem do rozwiązania

Dlaczego krwawią mi dziąsła?

pytanie zadane w dniu: 28.09.2010
problem zgłoszony przez: Kobieta

Krwawienie dziąseł może być objawem poważnej choroby uzębienia. Z całą pewnością nie należy jej bagatelizować! - więcej na ten temat opowie Agnieszka Sicińska, dentystka ze Stomatologicznego Centrum Eurodental.


Treść pytania:

"Witam.

Ostatnio zauważyłam, że krwawią mi dziąsła. Czym to może być spowodowane i co powinnam robić, by to zatrzymać? "

Lek. stom. Agnieszka Sicińska Porady udziela Lek. stom. Agnieszka Sicińska, stomatolog:

Droga Pani.

Trudno jest postawić diagnozę na odległość, nie widząc pacjenta. Jednym z powodów krwawienia dziąseł jest ich stan zapalny. Dzieje się tak przez gromadzące się na zębach bakterie, czyli osad, który szybko twardnieje i zmienia się w kamień nazębny.

Jeśli kamień nie jest usunięty, osadza się na krawędzi dziąseł. Potem, gdy go przybywa, dziąsła cofają się stopniowo, odsłaniając szyjki zębów. Kiedy kamień „wciska’’ się głębiej, pod dziąsłami zaczynają się tworzyć kieszonki - idealne miejsce dla rozwoju bakterii.

Podczas mycia zębów zaczyna się niewielkie krwawienie, dziąsła są opuchnięte i zaczerwienione. Nie leczony stan zapalny dziąseł, może prowadzić do paradontozy. Najczęstszą przyczyną stanu zapalnego dziąseł jest niewłaściwa, codzienna higiena jamy ustnej.

Dla dziąseł bardzo ważne są też składniki odżywcze, bogate w witaminy A, E i C. Proszę nie lekceważyć takiego stanu i zgłosić się do stomatologa. Jeśli dentysta stwierdzi pierwsze objawy choroby przyzębia, od razu podejmie leczenie .Na początek usunie kamień nazębny i poddziąsłowy, jeśli to koniecznie - wymieni plomby.

Pozdrawiam,
Agnieszka Sicińska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Kobiety wyzwolone palą więcej

Kamienie w nerkach

Zęby mądrości

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

6 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają doświadczeni i otwarci na Twoje problemy interniści, instruktorzy fitness i trenerzy osobiści. Skorzystaj z ich wiedzy!

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu