Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Pierwszy stosunekfot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Pierwszy stosunek

pytanie zadane w dniu: 17.09.2012
problem zgłoszony przez: Patka

Jak się przygotować do pierwszego stosunku, tak, aby nie był stresującym, ale przyjemnym doświadczeniem?


Treść pytania:

"Witam, w najbliższym czasie chciałabym rozpocząć współżycie z moim partnerem, jednakże bardzo się tego boję. Dużo czytałam na temat pierwszego razu, ale żaden artykuł mnie nie przekonał. Największą obawą jest chyba zajście w ciążę. Oczywiście zapoznałam się z wszelkiego rodzaju środkami antykoncepcji, ale jak mam poradzić sobie z tą świadomością, że mimo zabezpieczenia coś może pójść nie tak.
Odczuwam też ogromny strach, nie przed samym stosunkiem, a tym, że nie będę potrafiła zaspokoić mojego partnera. Nie chcę uprawiać seksu oralnego. Świadomość wzięcia jego członka do ust mnie przerasta. Jak powinnam uspokoić samą siebie przed tym wyjątkowym wydarzeniem? A może należy się jeszcze z tym wstrzymać? Czekam na odpowiedź, pozdrawiam."

prof. Zygmunt Zdrojewicz Porady udziela prof. Zygmunt Zdrojewicz, seksuolog:

Internautko, ten pierwszy raz trzeba przeżyć, tak jak wszyscy! Ale jest to bardziej problem natury psychologicznej, z którym sobie trzeba poradzić. Oczywiście jestem za antykoncepcją (najlepiej hormonalną). Co do seksu oralnego - nic na siłę, wszystko jest dla ludzi pod warunkiem wzajemnej akceptacji. Pozdrawiam.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

3 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu