Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?fot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

pytanie zadane w dniu: 02.10.2012
problem zgłoszony przez: bollywoodgirl, 27 lat

Dobór fryzury oraz koloru włosów, będących kluczowym elementem naszego wizerunku, zależy przede wszystkim od kształtu twarzy. W jaki sposób szybko ocenić, jaki typ uczesania będzie dla nas najkorzystniejszy, tłumaczy Olga Sobocińska, fryzjer stylista.


Treść pytania:

"Witam, chciałabym zapytać, jaka fryzura pasowałaby do mnie... W tej chwili mam krótkie włosy, sięgające lekko za ramiona... Do tej pory zazwyczaj cieniowałam na całości, bo mam dużo włosów, są dość gęste i do tego ciężkie... A przód cieniowany (na tzw. pazurki). Od kilku lat robię blond balejaż. "

Olga Sobocińska www.sobocinska.com.pl Porady udziela Olga Sobocińska www.sobocinska.com.pl, fryzjer stylista:

Witaj.
Aby dobrze dobrać fryzurę, trzeba znać się trochę na geometrii oraz kolorymetrii. Zwiąż włosy lub zaczesz je mocno do tyłu, wszystkie - łącznie z grzywką. Pokaże się Tobie jakiś kształt twarzy - samej ciężko jest siebie sklasyfikować, ale poproś o klasyfikację zaufane osoby. Niech staną z daleka i ocenią.

Idealnym kształtem twarzy jest owal - niech oczami wyobraźni odrysują na konturach Twojej twarzy owal. Wszystko to, co wychodzi za ten obrys, dobrze jest ukryć, zmiękczyć, zniwelować. W sieci znajdziesz miliony stron z fryzurami, pasującymi do danego kształtu twarzy. Jeśli natomiast jesteś posiadaczką owalnej twarzy, możesz - w zależności od kondycji, tekstury i struktury włosów, pozwolić sobie na wiele wariacji.

Każdy inny kształt wymaga precyzyjnego strzyżenia. Co do koloru - wszystko zależy od Twojego typu urody. Tu trzeba znać się na analizie kolorystycznej i taką przeprowadzić. Zawsze dobrze lekko zmieniać wizerunek - noszenie od kilku lat tej samej fryzury i koloru jakoś mnie nie przekonuje. W obrębie Twojej urody trzeba co jakiś czas coś zmodyfikować.

Jeśli Twój fryzjer nie jest w stanie takich zmian Ci zaproponować lub jeśli nie wytłumaczył Ci, dlaczego ten kształt fryzury lub kolor są dla Ciebie idealne, po prostu zmień fryzjera.
Pozdrawiam i życzę miłych fryzjerskich wrażeń.

Przeczytaj również:

Jak farbować włosy, by kolor został na dłużej?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

19 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu