Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Romans z żonatymfot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Romans z żonatym

pytanie zadane w dniu: 03.10.2012
problem zgłoszony przez: jj, 20 lat

Spędziliśmy wspaniałe 3 tygodnie, a potem on wrócił do swojego kraju, do żony i dzieci. Tęsknię za nim i czuję, że jemu przestaje na mnie zależeć!


Treść pytania:

"3 tygodnie temu poznałam mężczyznę, który wydawał się być tym jedynym - dbający, żartobliwy, przystojny i dawno się tak dobrze z nikim nie bawiłam. Niestety, wiedząc o tym, że ma żonę, dwójkę synów oraz sam fakt, że nie jest z tą żoną szczęśliwy, dodaje mi odwagi żeby brnąć w nasz związek dalej.
Niestety, teraz nie jest już tak dobrze - wyjechał z powrotem do swojego kraju, do rodziny, a ja tkwię w tym jak jakiś kołek, płacząc, próbując walczyć z emocjami, smutkiem i zazdrością. Po prostu się zakochałam, a on często zmienia zdanie na temat swoich uczuć do mnie i powoli się oddala.
Jak mam poradzić sobie z tym smutkiem, płaczem i uczuciem, które mi pozostało?"

Barbara Ronowicz Porady udziela Barbara Ronowicz, psycholog:

Jest tak, jak Pani napisała – po prostu się Pani zakochała. Co do jego podejścia – trudno powiedzieć, ale biorąc pod uwagę to, co Pani napisała, to w pewien sposób potraktował Panią jak zabawkę, zmieniając często zdanie co do swoich uczuć. Zastanawiam się tylko, dlaczego Pani wydawało się, że to jest ten jedyny. To, że ktoś jest przystojny, zabawny i przez 3 tygodnie spędza się z nim przyjemnie czas, to jeszcze za mało, żeby przewidzieć, jak dana osoba będzie się w życiu sprawdzać.

Pisze Pani, że jest „dbający”. Pytanie tylko - o kogo dba? O Panią, o rodzinę, czy o samego siebie? Bo ja mam wrażenie, że w tej całej sytuacji zadbał przede wszystkim o siebie. Z jednej strony ma bezpieczny dom, gdzie czeka na niego żona i dzieci, a z drugiej strony, kiedy wyjechał do innego kraju, wszedł w tymczasową relację z Panią i się przy tym dobrze wybawił.

Pyta Pani, co zrobić ze smutkiem i innymi uczuciami, które są teraz w Pani. Rozumiem, że cała ta sytuacja jest dość „świeża”, więc jakiś czas poboli. Natomiast proszę się zastanowić, czy docelowo nie warto byłoby przyjrzeć się temu, dlaczego ulokowała Pani uczucia w zupełnie niedostępnym mężczyźnie, który nie dość, że mieszka w innym kraju, to także ma już swoją rodzinę. Gdyby Pani chciała popracować nad swoimi życiowymi wyborami i nad tym, w jakie relacje Pani wchodzi, to zachęcam do skorzystania z psychoterapii.

Przeczytaj również:

Zerwał ze mną chłopak

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

52 osoby uważają, że to dobra porada

Porady użytkowniczek 8 porad

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu