Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Jak przyśpieszyć metabolizm?fot. 123RF
problem do rozwiązania

Jak przyśpieszyć metabolizm?

pytanie zadane w dniu: 13.10.2012
problem zgłoszony przez: xsylx

Jak podkręcić swoją przemianę materii? Radzi Katarzyna Haczkiewicz, dietetyk.


Treść pytania:

"Witam Mam 15 lat, 165 cm wzrostu i ważę 57 kg. Od miesiąca jestem na diecie, schudłam w tym czasie 5 kg. Tylko jest pewien problem - mój metabolizm, który jest powolny. Jak pozbyć się zaparć? Co powinnam zrobić, żeby mój metabolizm był szybszy? Mam zamiar schudnąć jeszcze 7 kg, ale chcę, żeby przy tym zmienić mój metabolizm. Proszę o pomoc."

Katarzyna Haczkiewicz Porady udziela Katarzyna Haczkiewicz, dietetyk:

Witaj! Nie wiem, czy rozumiesz, co to jest metabolizm? Metabolizm, czyli przemiana materii, definiowana jest jako całokształt przemian biochemicznych i związanych z nimi przemian energetycznych zachodzących w organizmie. Więc myślę, że mylisz to pojęcie z zaburzeniami trawienia i zaparciami.

Aby twój metabolizm nie spowolnił, czyli spalanie kalorii było na wysokim poziomie, powinnaś stosować dietę niezbyt restrykcją, czyli np 1500-1600 kcal.

Taka zbilansowana dieta pozwoli ci pozbyć się ok. 0,5 kg na tydzień. Jeśli jednak chodzi ci o zaparcia i nieregularne wypróżnienia, to powinnaś zwiększyć ilość błonnika w diecie. Bardzo dobrym źródłem tego składnika są warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty. Pamiętaj, aby w każdym głównym posiłku były warzywa, owoce jadaj między posiłkami, do nabiału możesz dodawać otręby.

Zbyt duża ilość mięsa i białka w diecie może być powodem zaparć, więc nie przesadzaj z tymi produktami. Ruch i aktywność fizyczna pomagają w zaparciach. Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

40 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu