Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Trzęsą mi się dłoniefot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Trzęsą mi się dłonie

pytanie zadane w dniu: 13.10.2012
problem zgłoszony przez: de_ma, 25 lat

Czego objawem mogą być trzęsące się dłonie?


Treść pytania:

"Witam, mam taką przypadłość, że trzęsą mi się ręce. Nie ciągle, lecz często, gdy jestem zdenerwowana, bo żyję w stresie i mogę już nawet tego nie odczuwać. Jednak jest to zauważalne i krępujące. Czy powinnam się zgłosić do specjalisty? Chciałabym nad tą przypadłością panować. Może to objawy nerwicy? Proszę o podpowiedź. "

Barbara Ronowicz Porady udziela Barbara Ronowicz, psycholog:

Drżące ręce mogą być oczywiście jednym z objawów nerwicy, natomiast, żeby móc zdiagnozować nerwicę (inaczej zaburzenia lękowe) potrzebne jest trochę więcej informacji niż tylko te, które Pani podała. Jeśli mamy podany tylko jeden objaw i nic więcej nie wiemy, to trudno jest określić pochodzenie tego objawu. Drżenie rąk może być równie dobrze syndromem innej choroby, nie mającej nic wspólnego z psychiką.

Ponieważ jest to dla Pani problematyczne, powinna się Pani przejść najpierw do lekarza pierwszego kontaktu, który po wywiadzie lekarskim zdecyduje jakie powinna Pani zrobić badania i, do którego specjalisty powinna się Pani udać. Do psychiatry kieruje się daną osobę wówczas, gdy w wynikach lekarskich na próżno szuka się objawów choroby somatycznej i wszystko wskazuje na to, że problem leży jednak w psychice.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

2 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu