Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Seks z dużo starszym mężczyznąfot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Seks z dużo starszym mężczyzną

pytanie zadane w dniu: 24.10.2012
problem zgłoszony przez: cyganka, 42 lat

Gdy partnerów seksualnych dzieli znacząca różnica wieku, mogą się pojawić problemy z zaspokojeniem oczekiwań obu stron. Jak rozmawiać o seksie ze starszym mężczyzną, radzi Justyna Piątkowska, seksuolog.


Treść pytania:

"Jestem z mężczyzną starszym ode mnie o 18 lat. Kompletnie nie wiem, jak do niego dotrzeć. Wydaje mi się, że największym problemem jest tutaj duża różnica wieku. Kiedy się zbliżam do jego męskości, padają słowa: "sprawdziłaś już", kiedyś na początku były to słowa: "tak bardzo się wstydzę". Jest podniecony maksymalnie, nie ma żadnego problemu z erekcją, mimo swojego dojrzałego wieku (60 lat). Kompletnie nie wiem, dlaczego tak mówi i jak w takim wypadku postępować.
Drugi problem: widzę, że domaga się miłości francuskiej, a ja niestety mam opory. Nie dlatego, że nic do niego nie czuję czy się brzydzę, ale nie chcę, abym była źle postrzegana. I tu jest zasadnicze pytanie: czy jeżeli w tym wieku partner nie ma kłopotów z erekcją i z tego co widzę, jest maksymalnie podniecony to, czy mężczyzna w tym wieku (60 lat ) potrzebuje jednak, mimo wszystko, czegoś więcej (chodzi, np. o miłość francuską) do odbycia w pełni satysfakcjonującego seksu?"

Justyna Piątkowska Porady udziela Justyna Piątkowska, seksuolog:

Dzień dobry,
mężczyźni, którzy przekroczyli 50-60 rok życia, mogą obawiać się o swoją sprawność seksualną i z tego powodu lękać się i stresować perspektywą zbliżenia. Szczególnie dotyczy to mężczyzn, którzy doświadczyli dłuższej przerwy w życiu intymnym - np. wdowców, rozwodników lub nieaktywnych seksualnie w małżeństwie, rozpoczynających nowy związek.

W Pani sytuacji znaczenie może mieć również fakt, że jest Pani istotnie młodsza od partnera, a tym samym postrzegana jako wyjątkowo atrakcyjna i wymagająca seksualnie. Być może partner obawia się, że podczas zbliżenia nie sprosta Pani oczekiwaniom.

W związku z wiekiem, ale także na skutek chorób czy przyjmowanych leków, osłabia się sprawność seksualna mężczyzny. Co istotne, może się to objawiać nie tylko uzyskiwaniem wzwodu (z czym, jak Pani wspomina, partner nie ma kłopotu), ale także możliwością osiągnięcia orgazmu i wytrysku. To także może być źródłem stresu i niepokoju mężczyzny.

Rzeczywiście, w sytuacji utrudnionego osiągania wzwodu, dla partnera mogą okazać się pomocne szczególne, ulubione rodzaje pieszczot - np. seks oralny. Oczywiście, nie może się Pani jednak czuć zmuszana do takich kontaktów. Zachęcam do szczerej rozmowy z partnerem. Z pewnością odnajdziecie i wypracujecie Państwo takie formy zbliżeń (np. masaż erotyczny, pieszczoty dłonią, masturbacja w obecności partnera, seks oralny w akceptowalnej dla Pani formie), które będą satysfakcjonujące dla Was obojga.

Warto również, aby partner wspomniał o swojej kondycji seksualnej lekarzowi prowadzącemu, kardiologowi lub urologowi (w zależności od tego, z jakim lekarzem miewa kontakt i do kogo ma zaufanie). Zaburzenia erekcji mogą wynikać z innych chorób - np. kłopotów z ciśnieniem, cukrzycy, itp.
Możliwe jest także bezpieczne i pewne farmakologiczne wspomaganie erekcji.

Przeczytaj również:

Chłopak ma obsesję na punkcie filmów porno!

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

15 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu