Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i kondycja
zwiń szukanie zaawansowane
Sposób na szczupłe udafot. 123RF
problem do rozwiązania

Sposób na szczupłe uda

pytanie zadane w dniu: 25.10.2012
problem zgłoszony przez: 034

Szczupłe uda nie są efektem jednych zajęć aerobiku, jednak przy systematycznym, konkretnym treningu efekty w rzeźbieniu tej części ciała będą bardzo zadowalające. Jak tego dokonać, radzi trener osobisty, Paulina Grabowska.


Treść pytania:

"Dzień dobry, mam 14 lat. I moim problemem są duże uda. Mam 153 cm wzrostu i chcę się dowiedzieć, co mogę zrobić, aby mieć szczupłe uda w jakieś 3 miesiące, może dłużej, ale z dobrym efektem. Jakie mogę ćwiczenia stosować i co jeść, żeby nie było efektu jo-jo? Bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź. Pozdrawiam."

Paulina Grabowska Porady udziela Paulina Grabowska, trener osobisty:

Witam,
najlepszym rodzajem treningu na spalanie tkanki tłuszczowej jest trening aerobowy. Trening aerobowy powinien trwać minimum 20-30 minut. Przez pierwsze 20 minut treningu nasz organizm spala zapasy zgromadzonego cukru, po upływie tego czasu zaczyna spalać tkankę tłuszczową. Trening ten powinien być długi, jednak o średniej intensywności.

Treningiem aerobowym angażującym mięśnie nóg jest, np. jazda na rowerze. Może to być jazda na zwykłym rowerze, jak i na rowerze stacjonarnym. Początkowo zacznij od trzech treningów w ciągu tygodnia, trwających ok. 40 minut. Stopniowo wydłużaj czas trwania treningu oraz zwiększ jego częstotliwość.

Jeśli chcesz uniknąć efektu jo-jo, powinnaś skontaktować się z profesjonalnym dietetykiem, który ułoży Ci indywidualną dietę odchudzającą, dostosowaną do Twoich potrzeb. Pozwoli Ci bezpiecznie "zrzucić" zbędne kilogramy.
Pozdrawiam.

Przeczytaj również:

Uwaga na błyskawiczne diety!

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

31 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają doświadczeni i otwarci na Twoje problemy interniści, instruktorzy fitness i trenerzy osobiści. Skorzystaj z ich wiedzy!

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu