Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Trudności z pamięciąfot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Trudności z pamięcią

pytanie zadane w dniu: 29.10.2012
problem zgłoszony przez: wiwien, 34 lat

Jakie mogą być przyczyny słabej pamięci i niezapamiętywania informacji? Odpowiada psychiatra, Anna Nitka-Siemińska.


Treść pytania:

"Mam następujący problem. Nie mogę się uczyć. Kiedy czytam gazetę, nic nie zostaje mi w głowie. To mnie bardzo martwi i niepokoi, i proszę o poradę, bo chcę się uczyć i być kompetentną osobą. Co może pomóc? Może leki na pamięć? Albo dieta? Proszę o szczegóły."

Anna Nitka-Siemińska Porady udziela Anna Nitka-Siemińska, psychiatra:

Witam serdecznie,
przede wszystkim trzeba ustalić podłoże Pani problemów. Takie kłopoty mogą wynikać z wielu różnych zaburzeń, warto zrobić więc podstawowe badania laboratoryjne, w tym hormony tarczycy.

Jeżeli te nic nie wykażą, warto odwiedzić psychiatrę. Nie podejrzewam, by był to problem z pamięcią jako taką (np. w przebiegu demencji), ale podłożem mogą być, m.in.: zaburzenia depresyjne lub lękowe. W przebiegu obu chorób mogą pojawić się subiektywne kłopoty z pamięcią i leki powinny pomóc. Pozdrawiam serdecznie!

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

12 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu