Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpartnerstwo i rodzina
zwiń szukanie zaawansowane
Jak nauczyć partnera okazywania uczuć?fot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Jak nauczyć partnera okazywania uczuć?

pytanie zadane w dniu: 07.11.2012
problem zgłoszony przez: werrr27

On nie umie rozmawiać o uczuciach i ich okazywać? A może podejrzewasz, że nie jesteś tą jedyną? Co zrobić w takiej sytuacji? Radzi Katarzyna Ostasz, socjolog.


Treść pytania:

"Jestem młodą dziewczyną. Mój partner jest ode mnie starszy o 10 lat i mam z nim pewien problem. Jesteśmy razem dwa lata. Oczywiście początki związku są piękne, niestety schody zaczynają się później.

Jest to mój jeden z poważniejszych związków. Mimo młodego wieku myślę o moim partnerze jako o tym "na zawsze". Mogłabym wyjść za niego za mąż, urodzić gromadkę dzieci itd. Kocham go i okazuję mu to na każdym kroku, lecz on jest w uczuciach mało wylewny (na początku związku mówił, co czuje; teraz już nic miłego od niego nie usłyszę) i w tym problem...

Nie wiem, czy to chodzi o jego wiek i dla niego jest dziecinne wyznawanie uczuć na każdym kroku, czy po prostu mnie nie kocha i chodzi mu tylko o dobry seks. Jest po trzydziestce i powinien powoli układać swoje dalsze życie. Nie chodzi mi o to, by już jutro mi się oświadczył, lecz by mógł chociaż mówić o tym wszystkim lub pomyśleć o wspólnym mieszkaniu itd.

Czasami po prostu myślę, że nie jestem dla niego tą jedyną. Proszę o radę."

Katarzyna Ostasz Porady udziela Katarzyna Ostasz, socjolog:

Witaj, Pierwsze pytanie, które nasuwa mi się na myśl to - czy rozmawiałaś z partnerem o wizji Waszego związku, o tym jak on ma wyglądać za trzy, pięć i dziesięć lat?

Często jest tak, że jedno z nas ma wyobrażenie, o tym jaki związek ma być, jak partner ma się do mnie zwracać, jak mamy spędzać nasz wspólny, wolny czas - natomiast druga strona nie jest tego w ogóle świadoma.

Partner jest starszy od Ciebie, zapewne dużo dojrzalszy od kolegów w Twoim wieku i być może nie jest wylewny w okazywaniu uczuć. Szczera i otwarta rozmowa będzie moim zdaniem najlepszym sposobem rozwiązania Twoich wątpliwości. Wzajemna obserwacja potrzeb, możliwość nadania sobie własnej przestrzeni też wpłynie na poprawę jakości Waszego związku.

Nie bój się rozmowy, życie jest tylko jedno. To, jak i z kim je spędzimy zależy od Twojego podejścia do danej sytuacji. Pozdrawiam!

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

20 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Twoje życie osobiste mogłoby wyglądać lepiej? Uważasz, że życie w związku lub w gronie rodziny jest trudne i pełne problemów? Spróbuj to zmienić, korzystając z wiedzy socjologów, psychologów i mediatorów rodzinnych.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu