Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Jaka dieta dla 13-latki?fot. 123RF
problem do rozwiązania

Jaka dieta dla 13-latki?

pytanie zadane w dniu: 26.11.2012
problem zgłoszony przez: asia malinowska, 13 lat

Czy w tym wieku mogę się odchudzać?


Treść pytania:

"Dzień Dobry.
Mam dopiero 13 lat, a już jestem otyła. Ważę 66 kg przy wzroście 153 cm. Moimi największymi problemami są: jedzenie dużych ilości słodyczy oraz bardzo obfite posiłki. Nie wiem, jak mogę się opamiętać. Nie wiem, czy dieta w moim wieku jest dobra. Proszę o pomoc. Dziękuję."

Anna Nitka-Siemińska Porady udziela Anna Nitka-Siemińska, psychiatra:

Dieta jest dobra w każdym wieku, pod warunkiem, że jest mądra, najlepiej prowadzona pod okiem specjalisty zdrowego żywienia. Dietetyk pomoże Ci się zastanowić, skąd się biorą Twoje problemy, podpowie, czym zastąpić słodycze.

Warto też sprawdzić, czy aby Twoje problemy nie mają podłoża hormonalnego - czyli czy nie masz chorej tarczycy lub trzustki. Podstawowe badania laboratoryjne powinny rozwiać te problemy. Poproś rodziców, by poszli z Tobą do lekarza i do dietetyka. I pamiętaj - nie odchudzaj się na własną rękę!!! Możesz zrobić sobie dużą krzywdę...

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

21 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu