Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Antykoncepcja dla mężczyzn
problem do rozwiązania

Antykoncepcja dla mężczyzn

pytanie zadane w dniu: 30.09.2010
problem zgłoszony przez: Marta Stei

Czy prezerwatywa to jedyna forma antykoncepcji dla panów? - odpowiada Radosław Jerzy Utnik, seksuolog.


Treść pytania:

"Jakie są inne możliwości zabezpieczenia przed ciążą?"

Radosław Jerzy Utnik Porady udziela Radosław Jerzy Utnik, seksuolog:

Witam,

Nauka dysponuje mniejszą liczbą środków antykoncepcyjnych dla mężczyzn niż dla kobiet. Wynika to z okoliczności, że zapłodnienie dokonuje się wewnątrz ciała kobiety – więc łatwiej jest mu przeciwdziałać właśnie tam. Cykliczność hormonalna i związana z tym cykliczna płodność i niepłodność – zjawiska wykorzystywane do regulacji urodzeń – występują wyłącznie u kobiet. Z tego względu mężczyznom nie pozostaje wiele do wyboru. Najbardziej rozpowszechnionym środkiem antykoncepcyjnym dla mężczyzn jest prezerwatywa, mająca tę ważną zaletę, że jest tania, skuteczna, prosta w stosowaniu, a jej prawidłowe używanie w dużym stopniu zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę przenoszoną drogą płciową.

Ostatnio pokazały się na rynku nielateksowe i wyjątkowo cienkie prezerwatywy z materiału RealFeel, mogące być używane przez pary nie tolerujące lateksu. Inną – oprócz prezerwatywy - formą antykoncepcji dla mężczyzn jest wazektomia, czyli podwiązanie lub przecięcie nasieniowodów. Jest to prosty i stosunkowo bezpieczny zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nasienie mężczyzny po wazektomii ma podobny kolor, zapach i objętość jak przed tym zabiegiem, ale nie zawiera plemników. Istotną wadą wazektomii jest jej trudna odwracalność. Ponowne zszycie nasieniowodów jest kosztowne i kończy się sukcesem tylko w około 30% przypadków, dlatego też na wazektomię powinni decydować się mężczyźni nie planujący więcej potomstwa.

Pozdrawiam,
Radosław Jerzy Utnik

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Kto cierpi na anoreksję seksualną?

Ciągłe pobudzenie seksualne

Problem z wytryskiem

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

18 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu