Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Jak rozpoznać, że chłopak jest mną zainteresowny?fot. 123RF
problem do rozwiązania

Jak rozpoznać, że chłopak jest mną zainteresowny?

pytanie zadane w dniu: 07.01.2013
problem zgłoszony przez: klara, 16 lat

Jak odczytać język ciała? Odpowiada Barbara Ronowicz, psycholog.


Treść pytania:

"Jak rozpoznać, że chłopak jest mną zainteresowany, że mu się podobam? Czy mowa ciała może go zdradzić? Jakie są "objawy" tego, że nie jestem mu obojętna?"

Barbara Ronowicz Porady udziela Barbara Ronowicz, psycholog:

Oczywiście, mowa ciała może powiedzieć dużo, a często nawet więcej niż komunikacja werbalna. W przypadku relacji damsko-męskich najczęściej to właśnie sygnały niewerbalne są tymi pierwszymi komunikatami mówiącymi o zainteresowaniu.

To, na co możesz zwrócić uwagę, to np. czy dany chłopak szuka z Tobą kontaktu wzrokowego, czy ukradkiem spogląda na Ciebie, czy niby przypadkiem nie mija Cię za często w różnych miejscach. To są pierwsze sygnały.

Potem może dojść np. uśmiech, kiedy będziecie się gdzieś mijać. Jeśli jednak chłopak jest bardziej wstydliwy, to może być odwrotnie – może się rumienić i odwracać, kiedy Cie widzi.

Aczkolwiek musisz wiedzieć też, że bywa czasem tak, że np. mijamy kogoś przez wiele lat i dopiero po długim czasie dowiadujemy się (np. od kogoś zupełnie innego), że dana osoba jest/była w nas mocno zakochana. I ta osoba wszelkie sygnały mogła bardzo dobrze ukrywać i jednocześnie nigdy nie zdecydowała się podjąć żadnego kroku.

Dlatego też, jeśli ktoś się nam podoba, to czasami lepiej samemu wyjść z chociażby drobną inicjatywą, niż czekać na ruch drugiej strony.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

46 osób uważa, że to dobra porada

Porady użytkowniczek 5 porad

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu