Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Czy ryż tuczy?fot. 123RF
problem do rozwiązania

Czy ryż tuczy?

pytanie zadane w dniu: 08.02.2013
problem zgłoszony przez: Monika1117, 20 lat

Czy powinnam go unikać?


Treść pytania:

"Chciałabym się dowiedzieć, czy ryż tuczy? Nie jestem na żadnej diecie, ale trzymam stałą wagę i nie wiem, czy mogę jeść dużo ryżu, czy raczej go unikać?"

Akademia Zdrowego Żywienia mgr inż. Małgorzata Gajewczyk Porady udziela Akademia Zdrowego Żywienia mgr inż. Małgorzata Gajewczyk, dietetyk:

Witaj

Można powiedzieć, że i tak i nie - w zależności od tego, ile zjemy ryżu w ciągu dnia, czy posiłku... Wszystkimi produktami można się "utuczyć", to tylko kwestia ilości.

W zależności od intensywności trybu życia, aktywności fizycznej, wagi, wzrostu, różne jest zapotrzebowanie na energię w ciągu dnia i zalecane ilości jedzenia.

100 g ryżu, czyli woreczek, ma około 350 kcal. Jeżeli jesteś średniej budowy i prowadzisz umiarkowany tryb życia, to na obiad spokojnie możesz zjeść około 1/2 woreczka ryżu + mięso/ryba i warzywa.

Polecam brązowy lub dziki ryż - jest bogatszy w składniki mineralne, ma więcej witamin i błonnika.

Smacznego!

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

20 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu