Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Mam grube uda i łydki. Jak je odchudzić, jaką dietę stosować?fot. 123RF
problem do rozwiązania

Mam grube uda i łydki. Jak je odchudzić, jaką dietę stosować?

pytanie zadane w dniu: 19.02.2013
problem zgłoszony przez: paulina, 22 lat

Jaka dieta byłaby odpowiednia?


Treść pytania:

"Mam problem z grubymi udami i łydkami. Jak je odchudzić skutecznie? Co jeść?"

mgr inż. Karolina Kantyka Porady udziela mgr inż. Karolina Kantyka, dietetyk:

Witam

nie ma diety, która spowoduje odchudzenie konkretnych partii ciała. Raczej należy się skupić na ćwiczeniach fizycznych i wymodelowaniu przez ruch, masaże, balsamy.

Z punktu widzenia żywieniowego... Jeżeli partie te pokryte są cellulitem w postaci tkanki tłuszczowej lub wody, co zwiększa ich rozmiary, należałoby zastosować dietę, w której skupimy się na oczyszczeniu organizmu. Należy wprowadzić więcej błonnika (razowe pieczywo, kasze, otręby), dużo warzyw i owoców (zwłaszcza cytrusy, jagody), ziół oraz pić dużo wody - ok. 2 litrów dziennie, w małych porcjach.

Obrzękom, cellulitowi sprzyja sól kuchenna i inne mieszanki przyprawowe na bazie soli i glutaminianów, tłuszcze zwierzęce, proces smażenia oraz słodycze. Generalnie im bardziej produkt przetworzony, tym bardziej zanieczyszcza nasz organizm. Polecam też zieloną herbatę, herbatki owocowe, wodę z cytryną.

Pozdrawiam!

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

54 osoby uważają, że to dobra porada

Porady użytkowniczek 4 porady

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu