Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Jak usunąć brodawkę?
problem do rozwiązania

Jak usunąć brodawkę?

pytanie zadane w dniu: 05.10.2010
problem zgłoszony przez: Majeczka Majewska

Wszelkie zabiegi związane z leczeniem lub usuwaniem zmian skórnych, takich jak m.in. brodawki wirusowe, brodawki łojotokowe, prosaki, torbiele łojowe czyli kaszaki, powinny być przeprowadzane w gabinetach lekarskich. Jednak podstawą do wykonania takiego zabiegu powinna być zawsze sprawdzona diagnoza doświadczonego lekarza.


Treść pytania:

"Witam serdecznie.

W liceum ni stąd, ni zowąd pojawiła mi się po prawej stronie nosa brzydka, jasna "brodawka", na której czasami widać rozszerzone naczynka - mam jasną cerę, piegi i rude włosy i podejrzewam, że to się zdarza, przy tego typu urodzie. Brodawka nie jest wielka, ale bardzo mi przeszkadza. Chciałabym pójść do specjalisty i ją usunąć, ale boję się, że po jej usunięciu zostanie blizna lub też, że rana nie będzie się dobrze goić. Proszę mi poradzić, czy warto zrobić taki zabieg i gdzie najlepiej go wykonać?

Z góry dziękuję.
Maja, 28 lat "

Beata Pander Porady udziela Beata Pander, dermatolog:

Pani Maju,

Brodawki mogą być różnego pochodzenia. Konieczna jest wizyta u lekarza dermatologa, który oceni i zleci odpowiednie leczenie. Tego typu zmiany można wymrażać, usuwać elektrokoagulacją lub usunąć laserem. Proszę się nie obawiać, dobrze wykonany zabieg nie powinien zostawić blizn, a ranka szybko się goi.

Pozdrawiam,
Beata Pander

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Galaretka chroni przed ciążą?

Jak uniknąć złej koloryzacji?

Włoski na brzuchu

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

8 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu