Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpraca i kariera
zwiń szukanie zaawansowane
Jak znaleźć pracę bez matury?fot. 123RF
problem do rozwiązania

Jak znaleźć pracę bez matury?

pytanie zadane w dniu: 01.03.2013
problem zgłoszony przez: Anka222, 21 lat

Nie chcę być sprzątaczką...


TAGI: praca matura

Treść pytania:

"Mam 21 lat, skończyłam technikum, ale niestety nie zdałam egzaminów końcowych, a maturę z matematyki oblałam. Nie mam pracy. Nie wiem, gdzie mogłabym pracować bez matury. Nie chcę być sprzątaczką. Wiem, że czasem wystarczy zrobić jakiś kurs i już można pracować. Czy mógłby mi ktoś pomóc?"

Katarzyna Ostasz Porady udziela Katarzyna Ostasz, coach:

Witaj

Na Twoim miejscu próbowałabym podejść do matury po raz drugi oraz zrobiłabym wszystko, aby zdać egzaminy końcowe. Jesteś bardzo młodą osobą i warto wkroczyć w dorosłe życie z podstawowymi egzaminami. Warto też wybrać się do biura pośrednictwa pracy i popytać się o dostępne pozycje i kursy na Twoim lokalnym rynku pracy.

Przy dobrej organizacji i motywacji zawsze możesz pogodzić naukę z pracą. Dziś bardzo popularne są szkoły wieczorowe, zaoczne, które możesz pogodzić z pracą w ciągu dnia. Warto również podzielić się informacją o tym, że poszukujesz pracy z przyjaciółmi, rodziną, sąsiadami, bowiem w ich kręgu środowiskowym być może ktoś będzie poszukiwał kogoś do pracy.

Pamiętaj też o Internecie, gdzie znajdziesz dużo ofert pracy. Polecam też zaglądać do gazet lokalnych, w których również możesz znaleźć informacje odnośnie obecnego rynku pracy. Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie Twojej sytuacji. I pamiętaj, nie musisz być sprzątaczką, wystarczy tylko trochę samozaparcia, pracy i wytrwałości, aby pracować na stanowisku, o jakim się marzy.

Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

3 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, na łamach którego porad udzielają doświadczeni doradcy personalni, psycholodzy biznesu i coache. Skorzystaj z ich wiedzy, a awans i satysfakcja zawodowa staną się dla Ciebie pojęciami bardzo bliskimi.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu