Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i wychowanie dziecka
zwiń szukanie zaawansowane
Jak uspokoić trzylatkę?fot. 123rf
problem do rozwiązania

Jak uspokoić trzylatkę?

pytanie zadane w dniu: 15.03.2013
problem zgłoszony przez: Kinia6560

Córka potrafi godzinami płakać...


Treść pytania:

"Witam

Moja prawie trzyletnia córka od stycznia zaczęła uczęszczać do przedszkola. Na początku było jej ciężko. Teraz sama chce iść do przedszkola, jednak problem pojawia się, kiedy wracam do domu po pracy. Potrafi godzinami płakać i wołać "mamo", bardzo ciężko ją uspokoić.

Do tego wymyśliła sobie, żeby chodzić bez bielizny i z gołymi nogami, bo mówi, że wszystko jej spada. I tak jest już chyba z miesiąc, z mniejszym bądź większym natężeniem. Ciężko jest ją czymś zająć, żeby odwrócić jej uwagę. "

Piotr Albrecht Porady udziela Piotr Albrecht, pediatra:

Opisana sytuacja wskazuje, że nadal jest jej ciężko pod względem psychicznym. Gdy Pani wraca do domu, córka musi odreagować, czyli wszelkimi sposobami zwrócić Pani uwagę na siebie.

Sytuacja wymaga cierpliwości, przytulania, rozmawiania, o co zmęczonej po pracy matce nie jest łatwo i czasu też nie wystarcza. Warto zasięgnąć rady psychologa i jeśli sytuacja nie będzie się powoli poprawiać (a powinna), to może wchodzić w rachubę przerwanie uczęszczania do przedszkola na jakiś czas.

Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

1 osoba uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym pediatrzy i psycholodzy dziecięcy rozwiązują problemy rodziców i pomagają im uporać się z kolką, alergią i wieloma innymi dolegliwościami dziecięcymi.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu