Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Jak schudnąć 15 kg w 2 miesiące?fot. 123RF
problem do rozwiązania

Jak schudnąć 15 kg w 2 miesiące?

pytanie zadane w dniu: 17.03.2013
problem zgłoszony przez: acvdhk, 19 lat

Jak wytrwać na diecie?


Treść pytania:

"Witam. Mam 19 lat i ważę 80 kg. Mam niedoczynność tarczycy, którą leczę. Lekarka powiedziała mi, że przy odpowiedniej diecie mogę schudnąć w dwa miesiące nawet 15 kg i więcej. Jak to zrobić i jak wytrwać na diecie?"

Katarzyna Haczkiewicz Porady udziela Katarzyna Haczkiewicz, dietetyk:

Witam

nie wiem, jaka lekarka obiecała Pani ten wynik, ale to jest niezdrowe i mało realne przy niedoczynności tarczycy. Chyba, że dostanie Pani wysoką dawkę hormonów, które zamienią niedoczynność w nadczynność (również niezdrowe i niebezpieczne dla zdrowia).

Zatem uważam, że powinna Pani uzbroić się w cierpliwość, zastosować zbilansowaną dietę dostosowaną do Pani indywidualnego zapotrzebowania energetycznego oraz wprowadzić aktywność fizyczną.

W ten sposób może Pani schudnąć od 4 do 8-10 kg w ciągu dwóch miesięcy. Niestety nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, ile to będzie, ponieważ mam za mało danych o Pani. Konieczna byłaby wizyta i pomiar składu ciała oraz wyliczenie zapotrzebowania na energię.

Pozdrawiam Katarzyna Haczkiewicz

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

42 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu