Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Mój chłopak nie może osiągnąć orgazmu podczas penetracji...
problem do rozwiązania

Mój chłopak nie może osiągnąć orgazmu podczas penetracji...

pytanie zadane w dniu: 06.10.2010
problem zgłoszony przez: lalunia

Jest wiele stopni problemów z wytryskiem, podobnie jak wiele różnych innych problemów seksualnych: niektórzy mężczyźni potrafią dochodzić tylko w bardzo konkretnych, a czasem nawet i nietypowych okolicznościach. Porady udziela Arkadiusz Bilejczyk, seksuolog.


Treść pytania:

"Jesteśmy razem już półtora roku i tylko raz, na początku znajomości, mój chłopak miał wytrysk podczas penetracji, dodam że jestem jego pierwszą partnerką, z która miał pełną relację seksualna, przedtem miał problemy z realizacją zbliżenia, ja po doświadczeniach z moim poprzednim partnerem jako jedna wykazałam dużo cierpliwości i mamy normalne zbliżenia, czyli penetruje mnie - co mu się nie udawało z poprzednimi partnerkami. Całe życie poprzestawał więc na realizacji seksualnej poprzez masturbację, aczkolwiek dziś jest już mężczyzną dojrzałym, ma 46 lat. Dodam, że poprzednie, nieudane próby były uwarunkowane często przez jego wrodzoną nieśmiałość. Zależy mi na nim, zarówno poza seksem, jak i w życiu codziennym jest okej. Chciałabym więc aby i sfera życia seksualnego szła w parze bo bez bliskości tego rodzaju nie wyobrażam sobie relacji.
Udało mi się doprowadzić już do regularnych kontaktów aby go rozbudzić tylko jeszcze nie wiem dlaczego i co go blokuje, że nie może nigdy skończyć kiedy się kochamy, czasami dochodzi, kiedy pod koniec dotyka się ręką. Dodam, że zabroniłam mu oglądać pornografię i się masturbować, bo uznałam, że to źródło i przyczyna wieloletniego zastępowania realnego życia erotycznego z kobieta. Dalej jednak nie jest tak, jak powinno być, nie ma finału z jego strony. Co mamy robić? Czy jest jeszcze nadzieja, że to się zmieni i jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?"

Arkadiusz Bilejczyk Porady udziela Arkadiusz Bilejczyk, seksuolog:

Witam Panią.

Przyczyn problemu, który Pani opisuje, może być bardzo wiele. Jednoznacznej odpowiedzi mogłyby dostarczyć wyniki badania seksuologicznego, poniżej postaram się opisać najbardziej typowe przyczyny.

Spośród różnych przyczyn podobnego problemu, jedną z częstszych jest tzw. uwarunkowanie masturbacyjne. Polega to na przyzwyczajeniu się do specyficznych bodźców odczuwanych podczas masturbacji. Mam tu na myśli takie czynniki jak np. silny uścisk dłoni, czy szybkie tempo pobudzania. Pochwa jest organem zdecydowanie delikatnym i jeżeli mężczyzna przyzwyczaił się do znacznej siły ucisku swojej dłoni, to penetracja pochwy może nie dać wystarczająco silnych doznań. Podobnie z tempem, ręką można pozwolić sobie na szybkie ruchy, podczas stosunku utrzymanie szybkiego tempa może stanowić problem dla partnerów.

Takich uwarunkowań może być więcej. Problemy tego typu rozwijają się najczęściej u nieśmiałych chłopców/młodych mężczyzn, którzy stosunkowo późno rozpoczynają współżycie seksualne. W ten sposób wydłuża się równocześnie okres zaspokajania popędu wyłącznie na drodze masturbacji, co może prowadzić do rozwoju podobnych uwarunkowań. Napisała Pani, że partner jest nieśmiały i jest Pani w zasadzie jego jedyną partnerką seksualną. Być może taki problem dotyczy i jego? Możliwe, że potrzebuje on jeszcze trochę czasu, żeby „przyzwyczaić się” do stosunków genitalnych.

Inną przyczyną mogą być problemy nerwicowe, czyli związane z przeżywaniem napięcia emocjonalnego, stresu. Przeżywanie emocji lęku jest związane z szeregiem reakcji fizjologicznych, jak i psychicznych, co oznacza, że zmienia się zarówno sposób funkcjonowania naszego ciała, jak i psychiki. Ciało przystosowuje się do potencjalnego wysiłku, a psychika nastraja się do identyfikowania zagrożeń w otoczeniu. Obydwa te procesy zakłócają sprawność seksualną, niekiedy bardzo skutecznie. Możliwe, że Pani partner nie potrafi „pozwolić sobie” na wyciszenie i relaks podczas zbliżenia i to mu zakłóca sprawność seksualną.

Jeszcze inna przyczyną mogą być specyficzne preferencje seksualne mężczyzny. Mam tu na myśli pożądanie pewnych konkretnych cech fizycznych partnerki/partnera, sposobu odbywania kontaktu seksualnego, miejsca, czy kontekstu takiego kontaktu. W tym przypadku sprawa jest jednak bardziej skomplikowania i trudno ją zamknąć w kilku zdaniach.

Zachęcam Państwa do odbycia konsultacji u seksuologa zajmującego się terapią zaburzeń seksualnych dla par, lub przekonanie partnera do wizyty indywidualnej. Być może dokładna diagnoza pozwoliłaby wskazać skuteczną pomoc i poprawić jakość Państwa życia intymnego.

Pozdrawiam,
Arkadiusz Bilejczyk

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Męska antykoncepcja

Transseksualista

Chirurgiczne usunięcie błony dziewiczej - czy warto?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

12 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu