Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Jak bezpiecznie rozjaśnić włosy?fot. 123RF
problem do rozwiązania

Jak bezpiecznie rozjaśnić włosy?

pytanie zadane w dniu: 02.04.2013
problem zgłoszony przez: siwula30

Dodam, że jeszcze nigdy nie farbowałam włosów.


Treść pytania:

"Jak mogę rozjaśnić włosy? Mam kolor ciemny blond, nigdy jeszcze nie farbowałam włosów i nie wiem, co zrobić. Chciałabym coś zmienić w swoim wyglądzie. Kiedyś miałam włosy w odcieniu jasny blond, ale z biegiem czasu się przyciemniły. "

Olga Sobocińska www.sobocinska.com.pl Porady udziela Olga Sobocińska www.sobocinska.com.pl, fryzjer stylista:

Witaj

Masz bardzo dobry "grunt" do zabiegów rozjaśniania włosów. Bardzo dużym atutem, który niestety można łatwo zniszczyć (uwaga na słabych fachowców), jest naturalny kolor włosów w odcieniu ciemnego blondu. Aby rozjaśnić takie włosy, nie trzeba wcale używać rozjaśniacza, który - nawet ten najdelikatniejszy - niestety nie sprzyja jakości włosów. Wystarczy byś udała się do dobrego specjalisty i poprosiła o nałożenie farby rozjaśniającej w odpowiednim dla Ciebie odcieniu.

Dobry fachowiec będzie potrafił użyć odpowiedniego oksydantu w celu uzyskania wybranego odcienia. Można to zrobić w formie refleksów, można podziałać globalnie i pofarbować wszystkie włosy. Jeśli fryzjer będzie przekonywał do rozjaśniacza, bądź sceptyczna.

Efekt po użyciu farby będzie zdecydowanie lepszy niż po użyciu rozjaśniacza, włos nie będzie porowaty i nie będzie tracił blasku. Pamiętaj też o używaniu odpowiednich produktów do ochrony koloru (szampon i odżywka) i wyeliminowaniu tzw. jedwabi, których użycie może wpłynąć negatywnie na zabieg koloryzacji.

Jeśli korzystasz z kąpieli w basenie, pamiętaj, by przed wejściem do wody zmoczyć włosy i nałożyć na nie odżywkę, a następnie czepek. Taki zabieg ochroni włosy przed zmianą koloru pod wpływem chloru. Życzę miłych chwil z nowym blondem.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

21 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu