Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Jaka dieta przeczyszczająca jelita jest najlepsza?fot. 123RF
problem do rozwiązania

Jaka dieta przeczyszczająca jelita jest najlepsza?

pytanie zadane w dniu: 11.04.2013
problem zgłoszony przez: olaaaa

Szukam idealnego rozwiązania?


Treść pytania:

"Jaką herbatkę warto zastosować po przejedzeniu? Jestem na diecie, a byłam na weselu i zjadłam koszmarne ilości jedzenia. Nie chcę utyć! Chciałabym przeczyścić jelita. "

mgr inż. Magdalena Baran Porady udziela mgr inż. Magdalena Baran, dietetyk:

Pani Olu!

Po pierwsze, nie utyje Pani po jednym dniu odstępstwa od diety. Po drugie, odchudzanie przez przeczyszczanie organizmu jest totalnym nieporozumieniem!

Pobudzając przemianę materii środkami przeczyszczającymi może sobie Pani narobić sporo krzywdy. Przy dłuższym stosowaniu może Pani odzwyczaić organizm od normalnego funkcjonowania. Regularne popijanie herbatek przeczyszczających albo łykanie tabletek powoduje rozleniwienie jelit. Wszystko za sprawą uszkodzenia kosmków jelitowych, które są odpowiedzialne za wchłanianie.

W momencie, kiedy odstawi Pani środki przeczyszczające, Pani jelita przestaną wydajnie pracować. Naprawdę, nie warto polegać na środkach przeczyszczających jako na metodzie na odchudzanie. Spadek wagi notowany po przyjmowaniu tych substancji to efekt utraty wody!

Środki przeczyszczające działają w obrębie jelit, przede wszystkim jelita grubego. Zdecydowana większość kalorii zawartych w jedzeniu jest wchłaniana już wcześniej - w obrębie jamy ustnej, żołądka i dwunastnicy. Środki przeczyszczające zwiększają objętość wydalanego stolca poprzez zwiększone wydalanie wody, elektrolitów i witamin. Uczulam Panią na tego typu metody i radzę trzymać się od nich z daleka.

Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

78 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu