Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Agresja u dzieci - jakie są przyczyny?fot. colodio
problem do rozwiązania

Agresja u dzieci - jakie są przyczyny?

pytanie zadane w dniu: 07.10.2010
problem zgłoszony przez: HONORATA

Jakie mogą być przyczyny dziecięcej agresji? Czy częsta agresja wymaga konsultacji z psychologiem lub psychiatrą? Odpowiedzi udziela Anna Nitka-Siemińska, psychiatra.


Treść pytania:

"Dlaczego moje dzieci są agresywne? Mam dzieci w wieku 8 i 11 lat."

Anna Nitka-Siemińska Porady udziela Anna Nitka-Siemińska, psychiatra:

Jeżeli dobrze rozumiem pytanie, to problemem jest agresja u dzieci w wieku 8 i 11 lat. Przyczyny agresywnych zachowań u dzieci mogą być różne. W zależności od tego, co jest przyczyną, u Pani dzieci pomocne mogą być: porady psychologa, tzw. "szkoły dla rodziców" - zajęcia organizowane na przykład przez poradnie psychologiczno - pedagogiczne, pomagające rodzicom w prawidłowym wychowywaniu dzieci oraz porady psychiatry lub leczenie psychiatryczne. Do tej ostatniej metody należy uciekać się jedynie w wybranych stanach, a nie w każdym przypadku agresywnego zachowania. Ważny jest jeszcze charakter agresji: skierowana do siebie (tzw. autoagresja) czy do otoczenia? Jedynie agresja słowna, czy także fizyczna? Oczywiście w tym drugim wypadku pomoc potrzebna jest pilniej i musi być "poważniejsza".

Pozdrawiam,
Anna Nitka-Siemińska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Kobiety łykają Viagrę!

Mowa ciała

Nie wiem kim jestem, dokąd idę, gdzie jestem...

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

4 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu