Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Jak przyśpieszyć okres?fot. 123RF
problem do rozwiązania

Jak przyśpieszyć okres?

pytanie zadane w dniu: 04.05.2013
problem zgłoszony przez: emilia, 13 lat

Mam 13 lat i chciałabym dostać pierwszą miesiączkę.


Treść pytania:

"Witam, mam 13 lat. Ciężko mi to pisać, ale chciałabym już mieć pierwszą miesiączkę. Moja mama dostała w 4 klasie szkoły podstawowej. Boję się, że dostanę ją na kolonii.

Czy jest możliwe przyśpieszenie jej po to, abym zobaczyła, jak będzie przebiegać i by być zabezpieczoną na koloniach? Bardzo proszę o pomoc!"

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam

Nie ma takiej możliwości i przestrzegam przed eksperymentowaniem. Miesiączkę dostaniesz w swoim czasie. Najczęściej dzieje się to wtedy, gdy dziewczyna osiąga masę ok 47 kg.

Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

22 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu