Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Problemy z zajściem w ciążęfot. 123RF
problem do rozwiązania

Problemy z zajściem w ciążę

pytanie zadane w dniu: 02.06.2013
problem zgłoszony przez: Agata, 32 lat

Mam niedrożny jajowód.


Treść pytania:

"Mam 32 lata. Staram się z mężem o dziecko od 1,5 roku. W 2012 roku okazało się, że mam tylko jeden drożny jajowód (lewy). Oprócz tego mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy, ale biorę leki i ednokrynolog mówi, że jeśli chodzi o tarczycę, nie ma żadnych przeciwwskazań.

Obecnie jestem po zastrzyku z pregnylu i modlę się, żeby zadziałało. Miesiąc temu brałam clostilbelgyt, ale nie pomógł. Proszę mi napisać, jakie mam szanse na ciążę naturalną i czy mam szanse co miesiąc przy jednym niedrożnym jajowodzie?"

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam

Niestety nie ma reguły, że w kolejnych cyklach jajniki owulują naprzemiennie. Stąd u pacjentki z drożnym tylko jednym jajowodem szansa na zajście w ciążę jest mniejsza i czas oczekiwania może być dłuższy.

Jeżeli Państwa zabiegi trwają już ok 1,5 roku, to myślę, że warto już także poszerzyć diagnostykę o badanie nasienia męża i zobaczyć, czy przypadkiem nie mamy do czynienia z problemem złożonym.

Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

4 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu