Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Krwawienia przy tabletkach antykoncepcyjnych
problem do rozwiązania

Krwawienia przy tabletkach antykoncepcyjnych

pytanie zadane w dniu: 08.08.2013
problem zgłoszony przez: Kasia, 21 lat

Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne bez konsultacji z lekarzem.


Treść pytania:

"Witam. Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne bez konsultacji z lekarzem z "Yasminelle" na "Velafee". Wczoraj rano wzięłam 9 tabletkę. Około południa poczułam ból w podbrzuszu i plamienia. Dzisiaj jeszcze nie brałam tabletki, czuję ból w podbrzuszu i dalsze krwawienie. Czy tabletki te działają i wszystko jest ok? "

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam

zawsze przy zamianie tabletek mogą zdarzyć się plamienia, które utrzymywać się mogą nawet do 3 m-cy stosowania nowych pigułek. O ile tylko wzięła Pani nowe tabletki w takim samym systemie (a więc 21 tabl. - 7 dni przerwy i 8 dnia nowa tabletka z nowego opakowania), to myślę, że nie ma powodu do niepokoju.

Proszę również sprawdzić, czy data ważności jest zachowana, bo biorąc pod uwagę to, że pisze Pani, że bez porozumienia z lekarzem zmieniła Pani lek, mogę mieć obawy co do źródła jego pochodzenia.

W razie nasilania się krwawienia lub objawów bólowych, proszę niezwłocznie udać się do lekarza prowadzącego i nie leczyć się na "własną rękę".

Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

6 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu