Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Kocham i nienawidzę swojego mężafot. 123RF
problem do rozwiązania

Kocham i nienawidzę swojego męża

pytanie zadane w dniu: 22.08.2013
problem zgłoszony przez: Julia

Czy rozwód uleczy sytuację?


Treść pytania:

"Kocham i nienawidzę swojego męża. Połączył nas wspaniały seks. Pociągnęła też osobowość - otwarty umysł, apetyt na życie. Wzruszało, że był zagubiony. Mamy troje już dorosłych dzieci, wybudowaliśmy razem dom. Po ślubie nie przestał pić. Bił, gdy się sprzeciwiałam.

Czułam, że mnie zdradza. Założyłam sprawy karne, chodziłam do grup dla współuzależnionych. Wcześniej straciłam zdrowie i dobrą pracę. Teraz wracam do siebie - mam satysfakcjonujące przyjaźnie, podjęłam naukę, może znajdę pracę.

Boję się zostać sama, choć podobno jestem miła i atrakcyjna. Obecnie mąż ma kochankę, która odwozi go wyczerpanego pod dom po spotkaniach. Buduje jej/ z nią dom, a mnie zaniedbuje.

Mówił, że nie potrafi wybrać, nie chce rozwodu. Po mojej rozmowie z kochanką chyba mnie znienawidził nie chce rozmawiać. Czy jest jakieś dobre rozwiązanie? Czy tylko rozwód oczyści sytuację?"

Alicja Grzesiak Porady udziela Alicja Grzesiak, specjalista kryzysu psychologicznego:

Witam

Pisze Pani, że wierzy w związek ciał i dusz. Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ten związek między Panią a mężem istnieje nadal? Jeżeli mąż buduje z inną kobietą dom, to czy jest Pani w stanie zaakceptować życie w trójkę (dom z nią i dom z Panią)? Jeżeli z nią buduje, to Pani czuje się zaniedbana, zrozumiałe, że któraś kobieta zeszła na drugi plan.

Za cenę wspaniałego seksu i osobowości tolerowała Pani alkoholizm, przemoc i zdrady, poniosła Pani inne dodatkowe straty. Teraz do kompletu dochodzi druga kobieta. Pojawił się także nowy element: brak komunikacji i popychanie. Gdzie w tym wszystkim są Pani potrzeby?

Można zastanowić się, czy samotność jest lepsza czy gorsza... Najczęściej kobiety mówią, że najgorsza jest samotność we dwoje, trudniejsza niż w pojedynkę. Lęk przed samotnością (czego Pani tak naprawdę nie wie, bo zawsze istnieje możliwość ułożenia sobie życia na nowo) nie jest najlepszym prognostą na przyszłość.

Proszę poskładać „za” i „przeciw”, pomyśleć, czy jest gdzieś miejsce dla Pani, czy cena, którą trzeba zapłacić za chwile, kiedy mąż będzie z Panią, jest tego warta. Być może samo życie przyniesie rozwiązanie i gdy drugi dom będzie gotowy, kochanka już nie będzie męża odwozić, bo on tam zamieszka.

Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

29 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu