Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Czy można zajść w ciążę mając spiralę?
problem do rozwiązania

Czy można zajść w ciążę mając spiralę?

pytanie zadane w dniu: 28.08.2013
problem zgłoszony przez: Małgorzata

Zastanawiam się, czy jest to możliwe?


Treść pytania:

"Od roku mam założoną spiralę. Co cztery miesiące chodzę na kontrolę. Chciałam zapytać, czy może się zdarzyć, że zajdę w ciążę?"

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam

Niestety takie przypadki się zdarzają. Wkładka może zmienić swoje położenie w jamie macicy, dlatego tak ważne są regularne kontrole jej założenia.

Proszę pamiętać, że tradycyjna wkładka nie hamuje występowania owulacji, a jedynie powoduje taką przemianę błony śluzowej jamy macicy, że zarodek nie może się w niej zagnieździć. Najskuteczniejszą wkładką w chwili obecnej jest Mirena.
Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

28 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu