Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i kondycja
zwiń szukanie zaawansowane
Drętwienie lewej rękifot. dotshoot
problem do rozwiązania

Drętwienie lewej ręki

pytanie zadane w dniu: 12.10.2010
problem zgłoszony przez: Maciej, 32 lat

Czy drętwienie ręki może wskazywać na problemy zdrowotne? - o tym Marcin Kubiak, fizjoterapeuta z Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie.


Treść pytania:

"Witam.

Od czterech dni drętwieje mi lewa ręka i ten stan się utrzymuje bez przerwy, towarzyszy temu drętwy ból. Co to może oznaczać? Nie mam raczej żadnych innych objawów..."

Marcin Kubiak    www.rehawawa.pl Porady udziela Marcin Kubiak www.rehawawa.pl, rehabilitant, fizjoterapeuta:

Witam.

Drętwienie lewej ręki jest objawem najprawdopodobniej pochodzącym z obwodowego układu nerwowego, czyli jest to ucisk na korzonek nerwowy. Objaw drętwienia może być spowodowany uciskiem w różnych miejscach. Pisząc "ręka" nie wiem, czy masz na myśli dłoń, czy całą kończynę, bo to też może wskazywać na to, gdzie jest źródło drętwienia.

Częstym powodem "parestezji" jest ucisk na korzonek nerwowy, który zaczyna się u wyjścia z kanału kręgowego w odcinku szyjnym i kończy się na czubkach palców. W takim przypadku problemem jest ucisk w rejonie szyi, a ręka to tylko objaw pochodzący z szyi, wtedy trzeba zająć się szyją i popracować nad zniwelowaniem ucisku. Kolejnym powodem może być zaburzenie ślizgu nerwu gdzieś na jego przebiegu, spowodowane np. nadmiernym napięciem mięśni. Należy odnaleźć to miejsce poprzez testy kliniczne i pracować z nadmiernym napięciem mięśniowym i znaleźć jego przyczynę. Natomiast, jeżeli jest to drętwienie tylko dłoni, może być to spowodowane "cieśnią nadgarstka" , jest to konflikt więzadeł z nerwami przechodzącymi w rejonie nadgarstka. Aby dobrze zdiagnozować problem i wiedzieć co należy usprawniać, proponuję wpierw zrobić dobrą diagnostykę fizjoterapeutyczną a potem rozpocząć terapię.

Pozdrawiam,
Marcin Kubiak

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Alkohol gorszy od heroiny?

Reumatoidalne zapalenie stawów

Łapanie powietrza

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

79 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają doświadczeni i otwarci na Twoje problemy interniści, instruktorzy fitness i trenerzy osobiści. Skorzystaj z ich wiedzy!

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu