Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Jak pozbyć się brzuszka?
problem do rozwiązania

Jak pozbyć się brzuszka?

pytanie zadane w dniu: 30.08.2013
problem zgłoszony przez: ala881

Tkanka tłuszczowa odkłada mi się głównie na brzuchu.


Treść pytania:

"Witam, mam 25 lat. Wzrost to 165 cm, waga - 60 kg. W przeciągu roku przytyłam ponad 5 kg i nie mogę tego zrzucić. Wszystko odkłada mi się na brzuchu. I stąd moja pytanie - jaką dietę mogę wprowadzić, aby poprawić swoje ciało? Staram się jeść 5 posiłków dziennie. Jadam dużo owoców i warzyw."

Katarzyna Haczkiewicz Porady udziela Katarzyna Haczkiewicz, dietetyk:

Witaj

Tkanka tłuszczowa, która odkłada się na brzuchu, jest głównie efektem zbyt dużej ilości węglowodanów prostych w diecie - to słodycze, produkty przetworzone, słodkie napoje.

Postaraj się, aby w Twojej diecie były tylko produkty nieprzetworzone (żadnych gotowych dań, zupek i sosów z torebki, fast foodów). Jedz 4-5 posiłków dziennie i pij do 2 litrów wody lub wody i herbaty ziołowej, owocowej.

W trzech głównych posiłkach powinny być warzywa, węglowodany złożone (pieczywo pełnoziarniste, kasze) oraz chude białko - mięso lub ryby, nabiał, tofu, rośliny strączkowe i odrobina zdrowego tłuszczu np. łyżka oliwy.
Miedzy posiłkami jedz świeże owoce.
Są to główne założenia diety.

Dodatkowo wprowadź 30-60 minut aerobowego wysiłku - mogą to być marsze, jazda na rowerze lub bieganie truchtem, jazda na rolkach. Takie ćwiczenia powinnaś wykonywać minimum 3-4 razy w tygodniu, a jeśli chcesz szybciej osiągnąć efekt, to nawet codziennie.

Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

14 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu