Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Wstydzę się jeść przy ludziach. Co robić?fot. 123RF
problem do rozwiązania

Wstydzę się jeść przy ludziach. Co robić?

pytanie zadane w dniu: 01.09.2013
problem zgłoszony przez: kociak 25lat, 25 lat

Boję się jeść przy ludziach, wstydzę się i wolę spożywać posiłki w samotności.


Treść pytania:

"Boję się jeść przy ludziach, wstydzę się i wolę spożywać posiłki w samotności. Boję się też przebywać w dużym gronie obcych ludzi. Byłam już u psychologa, ale to mi nie pomogło. Co jest ze mną nie tak? Czy to może być depresja? U mnie w rodzinie to dość popularna choroba."

Anna Nitka-Siemińska Porady udziela Anna Nitka-Siemińska, psychiatra:

Witam

te objawy, które Pani podała, nie świadczą o depresji, a o tak zwanej fobii społecznej. Jest to zaburzenie z kręgu objawów lękowych i leczone może być farmakologicznie lub psychoterapią, najlepiej obie metody połączyć.

Leki stosowane przy fobiach społecznych są bezpieczne, a często dają bardzo dobre efekty. Proszę o tym pomyśleć. Może przepisać je lekarz rodzinny (choć często wcześniej prosi o informacje od psychiatry) lub psychiatra.
Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

4 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu