Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddom i wokół domu
zwiń szukanie zaawansowane
Na jaki kolor pomalować kuchnię?fot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Na jaki kolor pomalować kuchnię?

pytanie zadane w dniu: 12.10.2010
problem zgłoszony przez: malinea

W odpowiednim komponowaniu kolorów należy kierować się podstawową zasadą - jasne barwy optycznie powiększają, natomiast ciemne pomniejszają. I tak jest zarówno w architekturze, jak i w modzie. Na jaki kolor wymalować kuchnię, by wydawała się większa? - porady udzielają Marta Suchodolska i Ewa Solarz, projektantki wnętrz.


Treść pytania:

"Dzień dobry,

Chciałam się zapytać, jakie kolory zwiększają optycznie kuchnię? Jest ona bardzo mała i mieszkanie w ogóle nie jest słoneczne. Jakie kolory wybrać?

Dziękuję i proszę o poradę."

Marta Suchodolska i Ewa Solarz Porady udziela Marta Suchodolska i Ewa Solarz, projektant wnętrz:

Witamy,

Podstawowa zasada brzmi: jasne kolory optycznie powiększają, ciemne zmniejszają. Zatem, im jaśniejszy kolor wybierzesz, tym większa będzie się wydawać Twoja kuchnia. Najlepiej byłoby, gdybyś zdecydowała się po prostu na biały (tym bardziej, że teraz biały jest bardzo modny), ale jeśli biały jest dla Ciebie zbyt „pospolity” - wybierz biel lekko złamaną inną barwą, czyli kolor pastelowy. W Twoim przypadku warto zastanowić się nad takim odcieniem dwóch kolorów: żółtego lub niebieskiego. Żółty rozświetla ciemne pomieszczenia. Piszesz, że mieszkanie nie jest słoneczne, może warto pomalować kuchnię na pastelowy odcień żółtego, który dodatkowo ją rozjaśni? Pomyśl także o błękicie. Duże jasnoniebieskie płaszczyzny sprawiają wrażenie, jakby znajdowały się dalej niż są w rzeczywistości. W efekcie, błękitne ściany wydają się od nas oddalać i pomieszczenie wydaje się większe. To oczywiście tylko złudzenie, ale warto je przetestować w małych wnętrzach.

Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji na temat postrzegania kolorów i ich wpływu na wygląd domu:

http://www.domplusdom.pl/rozwiazanie/teoria-barw

Życzymy powodzenia!
Marta Suchodolska i Ewa Solarz

Przeczytaj również:

Co to jest dach odwrócony?

Jak zaakcentować największą ścianę w domu?

Jakie dodatki będą odpowiednie do granatowej sypialni?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

8 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Lubisz otaczać się pięknymi przedmiotami, jesteś estetą i to jak mieszkasz, ma wpływ na Twój komfort psychiczny? Skorzystaj z porad projektantów wnętrz, architektów i ogrodników.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu