Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpraca i kariera
zwiń szukanie zaawansowane
Jak napisać dobre CV?fot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Jak napisać dobre CV?

pytanie zadane w dniu: 12.09.2013
problem zgłoszony przez: kajka, 24 lat

Nie mogę znaleźć pracy w przedszkolu.


Treść pytania:

"Witam

skończyłam studia pedagogiczne I stopnia, jestem obecnie studentką kontynuując ten kierunek, mam doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym (staż pół roku), odbyłam praktyki studenckie, natomiast nie mogę znaleźć pracy w przedszkolu, w którym chciałabym pracować.

Wysyłam na bieżąco CV oraz list motywacyjny o przyjęcie do pracy na nauczyciela oraz na pomoc nauczyciela, natomiast żaden pracodawca nie odzywa się. Czy może to być winą źle napisanego CV? Jeśli nie, to co mogę zrobić, by zainteresować pracodawcę?"

Katarzyna Ostasz Porady udziela Katarzyna Ostasz, coach:

Witaj

Jestem pewna, że Twoje CV, jak i list motywacyjny są napisane w prawidłowy sposób. Jeśli obawiasz się, że tak nie jest – to odwołaj się do Internetu, tam znajdziesz wiele schematów i przykładów odnośnie tego, jak pisać CV i list motywacyjny.

Gdybym była Tobą i strasznie zależałoby mi na pracy w danej placówce, zrobiłabym coś niekonwencjonalnego, np. wybrałabym się do niej sama i porozmawiała tam z osobą odpowiedzialną za proces rekrutacji.

Innym kreatywnym pomysłem na stworzenie swojego CV jest przedstawienie jego w postaci prezentacji własnej osoby i swoich dokonań na kanale youtube.com. Być może taki sposób korzystnie wpłynie na potencjalnego pracodawcę. Spróbuj, nie masz nic do stracenia, jedyne co, to możesz zyskać pracę swoich marzeń. Trzymam kciuki! Pozdrawiam ciepło.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

4 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, na łamach którego porad udzielają doświadczeni doradcy personalni, psycholodzy biznesu i coache. Skorzystaj z ich wiedzy, a awans i satysfakcja zawodowa staną się dla Ciebie pojęciami bardzo bliskimi.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu