Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Dlaczego tyję?
problem do rozwiązania

Dlaczego tyję?

pytanie zadane w dniu: 24.09.2013
problem zgłoszony przez: kalusia, 16 lat

Przecież trenuję bardzo intensywnie.


Treść pytania:

"Mam 167 cm wzrostu i do niedawna ważyłam 55 kg. Mimo braku zmian w żywieniu (ok. 1500 kcal dziennie) przytyłam w ciągu miesiąca 5 kg. Intensywnie trenuję lekkoatletykę - 7 razy w tygodniu po 2 godziny. Dlaczego ciągle tyję?"

Katarzyna Haczkiewicz Porady udziela Katarzyna Haczkiewicz, dietetyk:

Witaj

Masa ciała nie jest dobrym wskaźnikiem tego, czy przytyłaś. Powinnaś zrobić analizę składu ciała i sprawdzić, z czego wynika wzrost wagi.

Możliwe, że po prostu przybyło ci tkanki mięśniowej, a mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa.

Z drugiej strony przy intensywnym treningu twoja dieta powinna być bardziej kaloryczna i odpowiednio zbilansowana. 1500 kcal to zdecydowanie za mało dla osoby trenującej.


Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

3 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu