Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Ile kosztuje test na ojcostwo?fot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Ile kosztuje test na ojcostwo?

pytanie zadane w dniu: 14.10.2010
problem zgłoszony przez: Haia

Jeżeli ma się przed sobą wynik testu DNA na ustalenie ojcostwa, to przypuszczalnie - wraz z całą rodziną - przeżywa się kryzys. Na pytania: gdzie i za ile można wykonać takie badania odpowiada Katarzyna Schmidt, biotechnolog diagnosta.


Treść pytania:

"Witam.

Gdzie można zrobić testy na ojcostwo i ile to kosztuje? Jakie jest prawdopodobieństwo, że test nie pokaże prawdy?"

Mgr inż. Katarzyna Schmidt Porady udziela Mgr inż. Katarzyna Schmidt, biotechnolog, diagnosta:

Witam,

Testy na ojcostwo można wykonać w wielu prywatnych laboratoriach znajdujących się praktycznie w każdym większym mieście. Ich cena jest różna w zależności od laboratorium. Waha się w granicach 850-1300 zł. W celu wybrania odpowiedniego laboratorium radziłabym wybrać takie, które posiada odpowiednie certyfikaty jakości związane z analizą pokrewieństwa (tzw. GEDNAP) oraz te, które wykonuje badania na miejscu (nie jest jednostką zlecającą badanie innej firmie). Prawdopodobieństwo potwierdzenia pokrewieństwa wynosić może nawet 99,999 proc., zaś wykluczenie - 100 proc.

Pozdrawiam,
Katarzyna Schmidt

Przeczytaj również:

Mówisz zanim pomyślisz?

36 lat - za późno na dziecko?

Plamienia między miesiączkami

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

11 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu