Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Czy seks po miesiączce jest bezpieczny?
problem do rozwiązania

Czy seks po miesiączce jest bezpieczny?

pytanie zadane w dniu: 12.10.2013
problem zgłoszony przez: Janek, 22 lat

Wiem, że ona stosuje tabletki antykoncepcyjne.


Treść pytania:

"Uprawiałem seks z moją dziewczyną - parę dni po jej okresie. Bez zabezpieczenia... Na szczęście uratował mnie fakt, iż moja dziewczyna od jakichś 2 miesięcy bierze tabletki antykoncepcyjne. I nadal je stosuje. Czy jest możliwość, że ona zaszła w ciążę?"

Ewa Krawczyńska Porady udziela Ewa Krawczyńska, seksuolog:

Jeśli dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne od 2 miesięcy i są one przyjmowane regularnie, to właściwie nie ma takiej możliwości, aby pojawiła się ciąża.

Większość kobiet dlatego stosuje antykonce1pcję doustną, gdyż jej skuteczność umożliwia komfortowe uprawianie seksu bez dodatkowych zabezpieczeń (np. prezerwatywa, kremy, krążki).

Należy jednak pamiętać, że antykoncepcja w postaci tabletek hormonalnych jest jedynie zabezpieczeniem przed ciążą, natomiast nie stanowi zabezpieczenia przed różnymi chorobami przenoszonymi podczas stosunku.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

10 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu