Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Nie mogę schudnąćfot. 123RF
problem do rozwiązania

Nie mogę schudnąć

pytanie zadane w dniu: 22.10.2013
problem zgłoszony przez: alone, 15 lat

Ważę 87 kg przy wzroście 179 cm.


TAGI: dieta BMI nadwaga

Treść pytania:

"Ja sama nie wiem, w czym tkwi problem - w psychice czy w nieodpowiedniej diecie. Próbowałam wielu diet. Stosowałam je może 2 dni. Często zajadam stres. Nie jestem głodna, a jem.

Próbowałam przejść na zdrową dietę, ale nie potrafię. Co ja mam robić? Ważę już 87 kg przy wzroście 179 cm. Jestem załamana.

Nie chcę wychodzić z domu, wstydzę się. Idę do szkoły z myślą, że znów ktoś mi zacznie docinać na ten temat. Błagam o pomoc. "

Katarzyna Haczkiewicz Porady udziela Katarzyna Haczkiewicz, dietetyk:

Witaj

Zastanów się nad sytuacjami, w których jesz. Przez kilka dni poprowadź dzienniczek żywieniowy - zapisuj wszystko, co jesz oraz emocje, jakie towarzyszą konsumpcji. Zjadłaś batonika, więc zapisz, co wtedy czułaś, np. "byłam zła na koleżankę, bo"...

Następnie przeanalizuj te sytuacje i zastanów się, jak inaczej możesz zareagować. Jeśli jesz, gdy nie jesteś głodna, ale nie towarzyszy temu stres lub zdenerwowanie, to zanim sięgniesz po jedzenie, zadaj sobie pytanie: "Jestem głodna czy tylko potrzebuję odprężenia?".

Jeśli nie jesteś głodna, zajmij czymś swoją uwagę, np wyjdź na krótki spacer lub poćwicz w domu. Ćwiczenia podnoszą poziom endorfin - hormonów szczęścia, więc powinnaś poczuć się lepiej, a dodatkowo spalisz trochę kalorii.

Staraj się jadać 4-5 posiłków co 3 godziny, pij 2 litry wody dziennie, a chęć podjadania będzie mniejsza. Wyklucz słodycze, słodkie napoje, czipsy. Są to produkty, po których szybko poczujesz chęć sięgnięcia po kolejną porcję, a nie są to zdrowe i niskokaloryczne przekąski.

Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

18 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu