Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Jaką dietę i ćwiczenia stosować, by zredukować tkankę tłuszczową?fot. 123RF
problem do rozwiązania

Jaką dietę i ćwiczenia stosować, by zredukować tkankę tłuszczową?

pytanie zadane w dniu: 03.11.2013
problem zgłoszony przez: zdeterminowana, 19 lat

Mam fałdki na brzuchu i zbyt obfite uda.


Treść pytania:

"Mam problem z doborem odpowiedniej diety. Moim nawykiem jest podjadanie słodkości w wolnych chwilach. Przy wzroście 166 cm i wadze 58-59 kg nie czuję się i nie wyglądam najlepiej. Koniecznie chciałabym zrzucić zbędne kilogramy, które zalegają w postaci fałdek na brzuchu i obszerniejszych ud niż przed laty.

Myślę, że mam odpowiednią determinację, aby systematycznie wykonywać ćwiczenia, jednak problem tkwi w tym, iż nie mam pojęcia, jak odpowiednio je dobrać.

Nie chciałabym mocnego przyrostu tkanki mięśniowej, jedynie niezmiernie pragnę wysmuklenia sylwetki. Bardzo proszę o pomoc. "

Katarzyna Haczkiewicz Porady udziela Katarzyna Haczkiewicz, dietetyk:

Witaj

Twoim problemem jest podjadanie słodyczy i jeśli nie wyeliminujesz tego nawyku, ćwiczenia nie dadzą pożądanego rezultatu. Niestety węglowodany proste i tłuszcze nasycone zawarte w słodyczach powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej na brzuchu i w Twoim przypadku na udach.

W internecie znajdziesz wiele ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową oraz specjalne ćwiczenia na brzuch i uda. Musisz połączyć trening aerobowy, czyli marsze, bieganie, jazda na rowerze np. stacjonarnym lub aerobik z treningiem na te problematyczne partie ciała - wzmacniającym mięśnie.

Poszukaj na youtube, kup płytę z ćwiczeniami dołączoną do jakiegoś kobiecego pisma o zdrowiu. Dla chcącego nic trudnego. Zachęcam do biegania, bo to świetnie działa na całą sylwetkę i nogi. I rozstań się ze słodyczami raz na zawsze, a piękna sylwetka będzie Twoją nagrodą.

Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

12 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu