Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i kondycja
zwiń szukanie zaawansowane
Domowe sposoby wybielania zębów?fot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Domowe sposoby wybielania zębów?

pytanie zadane w dniu: 23.08.2010
problem zgłoszony przez: Kazia

Jak skutecznie i bezpiecznie wybielić zęby?


Treść pytania:

"Witam serdecznie,
Czy istnieją jakieś skuteczne, domowe sposoby wybielania zębów. Czy wybielanie naprawdę niszczy szkliwo? Spotkałam się z takim przekonaniem. Z góry dziękuję za odpowiedź. K. 27 lat."

Lek. stom. Agnieszka Sicińska Porady udziela Lek. stom. Agnieszka Sicińska, stomatolog:

Witam serdecznie,

Zabieg wybielania zębów można przeprowadzić w domu lub w gabinecie stomatologicznym. Samodzielnie możemy wybielić zęby za pomocą różnego rodzaju zestawów wybielających dostępnych np. w aptekach lub za pomocą past wybielających. Inną metodą, nie ukrywam, że najskuteczniejszą, jest wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. I tu jest kilka możliwości. Można to zrobić z wykorzystaniem rynienek specjalnie wyciskanych przez technika, które są dopasowane indywidualnie do zębów pacjenta, jak również wybielić zęby za pomocą lasera czy specjalnej lampy.

Wszystkie te metody są bezpieczne zarówno dla zębów jak i dla dziąseł. Ważne jest to, żeby każdy taki zabieg poprzedzała konsultacja w gabinecie stomatologicznym. Lekarz dokładnie diagnozuje pacjenta, sprawdza w jakim stanie są zęby, dziąsła, i dobiera odpowiednią metodę wybielania zębów do konkretnego pacjenta.

Przed zabiegiem wybielania wykonuje się również profesjonalny zabieg czyszczenie zębów – usuwanie kamienia, piaskowanie, polerowanie, tak, aby preparaty wybielające równomiernie pokryły cały ząb. Już po takim zabiegu zęby wyglądają inaczej! Są jaśniejsze i błyszczące. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo duża ilość preparatów do wybielania oraz jeszcze więcej past wybielających. Jednak nie polecam samodzielnego wybielania zębów ,bez konsultacji z dentystą. Jest to bardzo ważne, ponieważ niektóre wybielająca pasty zawierają środki ścieralne, które uszkadzają szkliwo.

Pozdrawiam,

Agnieszka Sicińska, Eurodental

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Ginekolodzy lekceważą nastoletnie pacjentki

Poważne ubytki i wstyd przed dentystą

Wciąż jestem bardzo zmęczona...

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

5 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają doświadczeni i otwarci na Twoje problemy interniści, instruktorzy fitness i trenerzy osobiści. Skorzystaj z ich wiedzy!

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu