Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Wory pod oczamifot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Wory pod oczami

pytanie zadane w dniu: 18.10.2010
problem zgłoszony przez: Ara76

Skłonność do worków pod oczami może mieć uwarunkowanie genetyczne, ale może też być sygnałem zaburzeń organizmu, np. niedokrwistość, niedobory witamin, żelaza, alergie czy problemy kardiologiczne.


Treść pytania:

"Witam,

Mój problem zaczął się jakieś 6 miesięcy temu. Zauważyłam u siebie wory pod oczami, czego wcześniej nie było. Pracuję fizycznie w niezbyt dogodnych warunkach. Myślałam, że to może mieć związek z zaistniałą sytuacją. Postanowiłam zasięgnąć porady kosmetyczki i usłyszałam, że jedyne co teraz mogę zrobić to wysypiać się, odpocząć, lecz to nie jest recepta na ową przypadłość, a raczej jest to z korzyścią dla zdrowia. Czy faktycznie nie ma sposobu, by choć w minimalny sposób zlikwidować te wory?"

Dr n. med. Piotr Osuch Porady udziela Dr n. med. Piotr Osuch, chirurg plastyk:

Witam serdecznie,

Warto skorzystać z dobrej rady kosmetyczki. Przepracowanie, zmęczenie to są czynniki które wpływają na wygląd twarzy i mogą powodować pojawienie się tzw. "worów" pod oczami. Poza urlopem, który ma szansę zadziałać doraźnie, proponuję rozpoczynać każdy dzień od porannego, kilkuminutowego zimnego kompresu na oczy. Można do tego celu kupić specjalne torebki foliowe wypełnione żelem. Po wcześniejszym schłodzeniu w lodówce, są one gotowe do użycia. Poza zimnym kompresem, warto zainwestować w dobry krem pod oczy i konsekwentnie go stosować. Jeżeli takie działania nie przyniosą zadowalającej poprawy - pozostaje Pani konsultacja u chirurga plastyka.

Pozdrawiam,
Piotr Osuch

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Nie lubię swoich piersi

Ile kalorii należy spożywać, by zdrowo schudnąć?

Dobra dieta

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

9 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu