Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik baza pytańpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane

Pytanie użytkownikazadaj pytanie specjaliście

Pytanie z działu: Psychika i emocje

Jaki jest limit odszkodowania za zarobek utracony z tytułu zwrotu wydatków koniecznych, związanych ze stawiennictwem do sądu?

"Szanowna Pani Agnieszko, W skrocie, po odwolaniu do Sądu Apelacyjnego został mi przyznany zwrot kosztów poniesionych związanych ze stawiennictwem do sądu, jednak mam wątpliwości co do wysokości wartości odszkodowania za utracone zarobki. Sąd w uzasadnieniu powołał się na kwote limitu dziennego 81,25 zł, co w kontekscie moich rzeczywisistych utraconych zarobków wydaje sie banalnie niskie. Po zapoznaniu się z Pani artykułem http://kobiecyporadnik.pl/advid,2798,cid,7,porada.html, odniosłam wrazenie ze kwota ta powinna być 1000 zł na dzien. Czy może mi Pani doradzić? Cytat z Pani artykułu: "Świadek może też żądać odszkodowania za zarobek utracony z powodu stawiennictwa na wezwanie sądu w wysokości udowodnionego przeciętnego dziennego zarobku, jednakże nie więcej niż 1.000 zł dziennie. " Cytata z Postanowienia Sądu Apelacyjnego: "Na Podstawie art. 85 ust. 2 ustawy wynagrodzenie za utracony zarobek lub dochód za każdy dzień udziału w czynnościach sądowych na wezwanie sądu przyznaje się świadkowi w wyskokości jego przeciętnego dziennego zarobku lub dochodu. Górną granicę należności za utracony dzienny zarobek lub dochod stanowi rownowartość 4,6 % kwoty bazowej należności za zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, której wysokość, ustalaloną według odrębnych zasad, określa ustawa budżetowa. Górna graninca należności za utracony dzienny zarobek wynosi obecnie 81,25 zł. Świadek wprawdzie domaga sie wyngrodzenia w wysokości 1094,78 zł, przedstawiając umowe o pracę i wykaz dochodów, lecz uwględnianie go w całości nie jest możliwe z uwagi na wskazane zasady przyznawania tej należności. Mając zatem na uwadze, że żwiadek domagał się wynagrodzenia za trzy dni, Sąd Apelacyjny przyznał mu trzykrotność kwoty 81,25 zł, tj. 243,75 zł." Z powazaniem Karolina"

pytanie zadane w dniu: 10.04.2012

pytanie zadane przez: karolteresse, 33 lat

TAGI:

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu