Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik baza pytańpartnerstwo i rodzina
zwiń szukanie zaawansowane

Pytanie użytkownikazadaj pytanie specjaliście

Pytanie z działu: Partnerstwo i rodzina

Przepisanie mieszkania i szybki rozwód

"Witam.

Mam dwa pytania:

1. Jestem mężatką od dwóch lat. Moja mama chce przepisać na mnie mieszkanie - tylko na mnie, aby w razie rozwodu było ono tylko moją własnością i żebym miała się gdzie podziać (mamy z mężem wspólnotę majątkową). Dodatkowo, mam brata, który w bardzo znaczny sposób odizolował się od nas (mnie i mamy) po tym, jak się ożenił. Nie interesuje się mamą, nie obchodzi go, jak mama się czuje, jak żyje, czy ma jakieś problemy ze zdrowiem. Ich kontakty są ograniczone do smsów z okazji imienin, urodzin i dwóch, trzech rozmów telefonicznych (kilkuminutowych) w roku i jednej wizyty na Święta Bożego Narodzenia.
W jaki sposób można załatwić sprawę przepisanie mieszkania u notariusza, czy sądownie? Abym mogła spać spokojnie wiedząc, że ani mąż, ani brat nie mają do niego prawa?

2. Jak długo może potrwać procedura rozwodowa? Nie mamy dzieci. Od jakiegoś czasu już kilkakrotnie wynagrodzenie męża zajął komornik - za jakieś małe długi z przeszłości. Nie układa nam się z wielu powodów - mąż nie pomaga mi w domu, zmienił się po ślubie, ciągle spędza czas grając na komputerze, jest bardzo wygodny. Najlepiej, abym robiła wszystko sama i podawała mu pod nos. Poza tym zauważyłam, że intelektualnie do siebie nie pasujemy, nasze cele niby są podobne, aczkolwiek ciężko mi samej realizować je za nas dwoje.

Proszę o informację, czy w takiej sytuacji, gdy nie mamy dzieci i ja jestem świadoma, że nie chcę dłużej tego ciągnąć, gdyż pomimo wielu rozmów nie ma żadnej zmiany, jest możliwy szybki rozwód? Na jednej rozprawie? Ewentualnie jak mam postąpić, aby tak się stało? Zależy mi na tym, ponieważ sytuacja mnie po prostu dobija..."

pytanie zadane w dniu: 16.02.2012

pytanie zadane przez: Antonina B.

wybierz kategorię

Twoje życie osobiste mogłoby wyglądać lepiej? Uważasz, że życie w związku lub w gronie rodziny jest trudne i pełne problemów? Spróbuj to zmienić, korzystając z wiedzy socjologów, psychologów i mediatorów rodzinnych.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu