Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik baza pytańciąża i sprawy kobiece
Warto wiedzieć
zwiń szukanie zaawansowane

Pytanie użytkownikazadaj pytanie specjaliście

Pytanie z działu: Ciąża i sprawy kobiece

Krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych

"Witam serdecznie,

Od około 2 lat biorę tabletki OC 35/Diane 35. Często, gdy jestem mniej więcej w połowie opakowania, pojawiają się u mnie plamienia, mój lekarz stwierdził, że jest to normalne. W tym cyklu wygląda to trochę inaczej: tabletki biorę regularnie, lecz w 8 dniu po rozpoczęciu opakowania, zapomniałam jednej zażyć, kolejną wzięłam dopiero następnego dnia (minęło 12 godzin) i dalej brałam regularnie. W 13. dniu pojawiło się lekkie "brudzenie", lecz w 15 dniu już zaczęłam lekko krwawić, co się wcześniej nie zdarzało. Moje pytanie brzmi: czy takie krwawienie także jest normalne i czy może to być spowodowane właśnie ominięciem tej jednej tabletki i czy powinnam normalnie kontynuować branie tabletek z 7-dniową przerwą, itd? Czy mogły wpłynąć na to również stres i większy wysiłek? Chciałam zaznaczyć, że nie mam możliwości skontaktowania się z moim lekarzem w najbliższych dniach, dlatego bardzo proszę o odpowiedź.

Z góry dziękuję i pozdrawiam."

pytanie zadane w dniu: 15.12.2011

pytanie zadane przez: biała, 22 lat

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?